Libyjský kmenový vůdce: Trumpovo cestovní omezení je oprávněné, teroristé používají falešné libyjské pasy pro vstup do USA [a Evropy]

Harrison Koehli
Sott.net
Pasy syrských žoldáků, kteří přicházejí do Libye, aby dostali nové identity.
 
 Prezident Trump podepsal během prvního týdne v úřadu nařízení, které dočasně zastavuje imigraci ze sedmi zemí Středního východu a severní Afriky, včetně Libye. Podle Trumpa je účelem nařízení „udržet Ameriku v bezpečí“ tím, že zastaví skupiny lidí které nelze řádně prověřit. Trumpovi kritici označili nařízení jako „muslimský zákaz“, který považují za nespravedlivý, zlý a rasistický. Jeden nedávný úvodník dokonce kritizoval Trumpa za to, že zneužívá „smyšlenou teroristickou hrozbu“ z dotčených zemí.

Poté, co americký odvolací soud potvrdil dočasný soudní zákaz, vydaný proti výkonnému nařízení soudcem federálního soudu Robartem, to vypadá. že Trump plánuje podepsat nové výkonné nařízení před, nebo jako alternativu k, odvoláním k nejvyššímu soudu. Ale otázka zůstává: je výkonné nařízení nerozumné? A je teroristická hrozba „fiktivní“? 

Libyjský kmenový vůdce šejk Khaled Tantoush si to nemyslí. Šejk Tantoush, který je urputným kritikem džihádistických hnutí a je jedním z nejváženějších libyjských duchovních, byl v roce 2011, spolu s plukovníkem Kaddáfím, zajat libyjskými „rebely“ v Sirte. Byl to on, kdo vykonal islámský pohřební obřad pro Kaddáfího tělo poté co byl zavražděn, a sám šejk byl následně uvězněn a mučen. V roce 2013 byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen k doživotnímu vězení na základě vykonstruovaných obvinění údajného „oslavování Kaddáfího“, ale minulý měsíc byl propuštěn poté, co strávil více než pět let ve vězení.

Ve svém prvním rozhovoru se západními médii od  propuštění ze zajetí rebelů, šejk Khaled řekl SOTT.net, že takzvaný muslimský zákaz nemá pro drtivou většinu obyčejných Libyjců smysl, neboť je pro ně značně obtížné již samotné cestování mezi městy, natož opustit zemi a cestovat do USA. V zemi je extrémní nedostatek hotovosti a jediní Libyjci, kteří mají prostředky na to aby se mohli dostat do USA, jsou většinou zločinci a teroristi. Přímo řekl:

Malý počet [Libyjců] by mohl cestovat do USA za studiem, ale ostatní [kteří cestují] jsou zrádci, kteří pracují pro a jsou placeni vládou USA. Většina Libyjců se nestará o tento zákaz, protože v Libyi je už velmi obtížné jenom cestovat z jednoho města do druhého… Skuteční Libyjci se nezajímají o cestování do USA. Starají se o to, aby nalezli řešení pro Libyi. Tento [zákaz cestování] je pro nás zanedbatelná věc.
 
Syrský prezident Assad učinil podobné zhodnocení „zákazu“ pokud jde o Syřany, když Yahoo News  řekl, že to je „americký problém“ a že jeho úkolem je obnovit stabilitu ve své zemi, „aby se [uprchlíci] mohli vrátit zpět“ , Když mu byla položena otázka, zda si myslí že někteří z uprchlíků jsou teroristi, odpověděl:určitě.“Pasy pro Al-Káidu

James a Joanne Moriartyovi, kteří jsou jedinými oficiálními americkými mluvčími pro libyjské kmeny, říkají, že problém v Libyi je mnohem horší. V roce 2011 „rebelové“ z Al-Káidy a Muslimského bratrstva ovládli všechna ministerstva libyjské vlády, včetně pasové kanceláře libyjského ministerstva vnitra, které má na starost střežení hranic a strategické instituce, kterému začal šéfovat Abdul Wahhab Hassan Qayed. Qayedův bratr byl Abu Bakr Hassan Qayed (alias Abu Yahya al-Libi ), agent nejvyšší úrovně v al-Káidě, který byl zabit americkými bezpilotními letouny v červnu roku 2012.

 
blank
 Muž který má na starosti libyjský pasový úřad po invazi NATO (vpravo).

 Jak uvedla Joanne Moriartyová, „Al-Káida ovládla pasový úřad hned po pádu Libye a vydávala libyjské pasy cizím žoldákům tak rychle, jak přecházeli přes hranice.“ Například v únoru 2014 Libyjci chytili pět špionů z Kataru, kteří měli falešné libyjské pasy (včetně katarského zpravodajského důstojníka Abdel-Hadi Saleh Al-Rushaydi, Faraj Saleh Al-Mansour Jatlawi a Ali Al-Mohamad Sadeq-Obaidi). Špioni řekli libyjským orgánům, že pasy jim poskytla CIA během války NATO proti Libyi v roce 2011 (podívejte se na tento článek který obsahuje obrázky a video z jejich zatčení).

  
blank
 Falešný libyjský cestovní pas pro na al-Káidu napojeného teroristy Abdelhakima
Belhadje, vydaný 26. května 2011, 3 měsíce po začátku války, 2 měsíce po jeho
propuštění z libyjského vězení.

 

blank
Belhadjův falešný pas, vyhotovený na jméno „Salem Al Elwani“. Všimněte si jeho
povolání: „volný obchod“

 

 
blank
Další falešný libyjský cestovní pas (vlevo) pro egyptského žoldáka (Ahmed Salh
Salh Amwer). Na pravé straně je jeho egyptský pas. V popisku stojí: „Fotografie
egyptského teroristy vyslaného z Dorny s falešným libyjským pasem za účelem provedení
bombového útoku na arabské letiště. Číselná sekvence cestovního pasu byla
ukradena z Tripolisu, ale nebyla vydána jakémukoliv oficiálnímu libyjskému oddělení.“

 

 Tento program na praní identity v Libyi – kde nespočetné množství, pravděpodobně v tisících, džihádistických žoldáků vyměnilo své staré „teroristické“ identity za čerstvé z post-Kaddáfího Libye – se tak rozrostl, že Maroko muselo pro Libyi zavést vízovou povinnost kvůli velkému rozšíření falešných pasů. Maročané během jednoho měsíce chytili 285 cizinců s libyjskými pasy – z Pákistánu, Čečenska, Mosambiku, Afghánistánu a Bangladéše.

Moriartyovi řekli SOTT.net, že libyjští rebelové využívali jejich kontrolu nad pasovou kanceláří nejen pro vydávání falešných identit a pasů pro své kamarády teroristy, ale  pro rozdávání finančních prostředků, poskytujíc miliony dolarů anglicky mluvícím bojovníkům, kteří byli vysláni do USA, kde rutinně prošli pasovou kontrolou a byli jim vydány zelené karty nebo víza pro více vstupů, v množství 100 až 1000 za měsíc:
 
„Četnost [vstupů do Spojených států] byla 100 za měsíc, která vzrostla až na 1000 měsíčně. Přes Libyi do Spojených států vypravovali lidi od října 2011. Totéž dělají do Francie, totéž do Německa.
 
James Moriarty dále řekl, že mluvil s pilotem letícím ze Sýrie (nyní zesnulý), který sdělil Moriartyovým, že byl součástí karavany tří Boeingů 747, které „vyzvedly více než 700 mužů v Sýrii a letěly s nimi do Spojených států na letiště v New Yorku. Piloti pak  museli „podepsat 21stránkový dokument mlčenlivosti, který zahrnoval zaručené vězení, jestli o tom promluví.“ Tento pilot řekl Moriartyovým, že po přistání dali američtí vládní úředníci těmto mužům pasy a hromadu peněz“.Moriartyovi doufají, že tato informace o rozšíření libyjských pasů, které byly dány teroristům, bude mít vliv na vládu USA, aby to zastavila. Úředníci musí přinejmenším prověřit každého, kdo od roku 2011 cestoval do Spojených států z Libye. Pokud jde o ty, kteří nadále přicházejí, libyjské kmeny udělaly nabídku presidentu Trumpovi, že budou spolupracovat s americkými představiteli. Vědí, kdo převážná většina z těchto lidí je, protože se během posledních šesti let stali notoricky známými v Libyi, kde během tohoto období vytvářejí krvavý chaos.

Libyjská kmeny podpořily Trumpa, chtějí spolupracovat

V březnu roku 2016 libyjští kmenoví vůdci oficiálně vyjádřili Trumpovi podporu na úřad prezidenta Spojených států. Moriartyovi ve svém dopise Trumpovi jménem kmenů napsali:

 „Libyjský lid znovu opakuje svůj závazek odstranit všechny radikální islamisty z Libye, jakmile USA zastaví podporu těchto subjektů v jejich zemi. Poté se velké kmeny Libye zavazují jít od státu ke státu a spolupracovat s dalšími kmeny na Středním východě, a s vámi jako prezidentem Spojených států, a odstranit radikální islám po celém světě.
 
Jak 12. února Moriartyovi řekli Sott.net, tato nabídka stále platí. Kmeny jsou jedinými Libyjci, kteří vědí, kdo je v Libyi kdo. Jako takoví jsou ochotni a schopni pracovat s Američany a zkontrolovat jakékoliv jednotlivce, kteří vstoupí do Spojených států z Libye, nebo kteří se prokazují libyjskými doklady.Kmenoví vůdci jsou jedinými legitimními zástupci přibližně 6 milionů občanů Libye. Tito obyčejní Libyjci, kteří tvoří přes 95% libyjského obyvatelstva, trpěli šest let pod nadvládou násilných džihádistických skupin, jako Libyjská islámská bojová skupina, Ansar al-Šaría, Muslimské bratrstvo a ISIS, kdy všichni byli přivedeni do země západními vládními agenty a jejich klientskými státy na Středním východě. Kmeny jsou přirozenými spojenci v boji proti džihádistům – ne ta nelegitimní „vláda“, kterou zřídili teroristi a jejich stoupenci.

 
Další čtení:

 
Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank