SOTT Proměny Země – prosinec 2017: extrémní počasí, planetární změny, bolidy

SOTT Media

 

Rekordní sněžení a mráz byly zaznamenány po celém světě, ale USA to ‘schytaly’ nejvíc, přičemž všech 50 států mělo sněhovou pokrývku před astronomickým začátkem zimy. Severní Mexiko a východní Asie zažívají nejhorší zimu za poslední desítky let a v některých částech Austrálie byli lidé zaskočeni sněhem na začátku léta.

Záplavy i nadále sužovaly Filipíny a Indonézii, kde byly evakuovány tisíce lidí, zatímco silný déšť v Albánii způsobil vytopení tisíců domácností a strhával silnice a mosty.

Kalifornie byla zasažena rozsáhlými požáry, které spálily kolem 98 000 hektarů půdy, přičemž požár Thomas se stal největším a nejničivějším v historii Kalifornie. S předpovědí příchodu ‘atmosférické řeky’ a průtržemi mračen v prvním lednovém týdnu se obyvatelé ‘slunečného státu’ nemají nač těšit.

Rozsáhlá sopečná aktivita byla pozorována během prosince taktéž po celém světě a silné zemětřesení zasáhlo indonézskou Jávu. Stoupl také počet pozorování bolidů a čím dál více z nich provází hřmění, což je s velkou pravděpodobností způsobené explozí a následným rozpadem těchto vesmírných těles.

Atmosférické jevy, včetně duhových mraků a divných světel na nebi, ohromovaly lidi od Švédska po východní Rusko; tyto události jsou nejspíše důkazem výrazného ochlazování atmosféry, což je jeden z ukazatelů možného nástupu nové doby ledové.

Pokud se vám video líbí, prosíme, sdílejte!

Navštivte naše stránky: http://sott.net

Lajkujte na: http://facebook.com/SOTT.NET

Sledujte nás na: http://twitter.com/SOTT:NET

Posílejte nám vaše fotky a videa na [email protected]

Zvažte přispění na provoz SOTT: http://www.sott.net/page/3-Support-So…

Použitá hudba: “Escape from the Temple”, Petr Kiilstofte: https://machinimasound.com/music/esca…

Licence v rámci Creative Commons Atribution 4.0 International: http://creativecommons.org/licenses/b…

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank