SOTT Proměny Země – červen 2018: extrémní počasí, planetární změny, bolidy

SOTT Media

V červnu byly mnohé oblasti planety zaplaveny průtržemi mračen, které nabraly všemožné podoby a velikosti; od prudkého krupobití a bouřek v částech Asie (některé z nich spolu s deštěm shodily ryby, krevety a chobotnice) a Evropy, až po úžasnou kombinaci vichrů o síle hurikánu, silných déšťů a záplav v USA, Mexiku a částech Jižní Ameriky.

Celosvětová sopečná činnost nadále láme rekordy. Sopka Kilauea nadále ztrpčuje lidem život na velkém ostrově Havaje, kde pokračovala v ničení budov a zahalila celou oblast toxickými výpary. Mezitím, po letech neustálé aktivity, došlo k ničivému výbuchu guatemalské ohnivé sopky, která způsobila smrt nejméně 109 lidí. Stovky dalších jsou nadále mezi nezvěstnými a celá města jsou pokryta metrovými vrstvami popela.

Kromě velkolepé povahy těchto výbuchů je důležité mít na paměti, že všechen ten popel zanáší horní vrstvy atmosféry, což vede k odrážení slunečních paprsků a podporuje vodní kondenzaci a tvorbu ledu. To samozřejmě, vzhledem k současnému slunečnímu minimu, není dobrá zpráva.

Když už mluvíme o nízkých teplotách, mimosezónní sněžení byla i nadále hlavním bodem zpráv, dokonce i během pozdního jara a začátkem léta, a to jak v severních, tak i jižních oblastech. Prudká ochlazení zasáhla USA, Kanadu, Chile, Austrálii, Ukrajinu a Rakousko, kde překvapila místní obyvatelstvo a ničila plodiny.

Stále silnější krupobití, a zvětšující se velikost krup, bylo i nadále hlášeno z celého světa. Spojené státy, Řecko, Itálie, Srbsko, Indie a Rusko byly v tomto měsíci postiženy nejvíce.

[české titulky v přehrávači]

Na Severu Media
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.