Zmedializované, vládou schválené evropské rasové války

Joe Quinn
SOTT.net

Poté, co [bývalý britský ministr zahraničních věcí] Boris Johnson připodobnil zjev žen oblékajících nikáb k poštovním schránkám a bankovním lupičům, a následně vznášených požadavcích cenzury hate-speech, začali přispěvatelé z řad tzv. uvážlivých sociálních filosofů poukazovat na fakt, že taková cenzura jen zatlačí podobné názory pod povrch a povzbudí jejich šiřitele. Správný přístup a vlastně řešení tohoto problému (jak nám říkají) není zákaz, ale plné zpřístupnění takových názorů do éteru, abychom o nich mohli diskutovat a dojít k rozumným závěrům.

Takový způsob argumentace předpokládá, že pokud rasisté, a zejména islamofobové, budou mít přístup do médií, nejen že jejich argumenty budou snadno vyvráceny jako neopodstatněné námitky, ale ukáže se, že takové názory jsou ve společnostech civilizovaného Západu v naprosté menšině. A tak se docílí, alespoň podle jejich teorie, úspěšného umlčení takových názorů, aniž by musela být omezena svoboda projevu. Ale zde leží problém.

A ten spočívá ve skutečnosti, že nelze oprávněně tvrdit, že by většina ‘islamofobů’ v dnešní Evropě byla tvořena agresivními burany stahujícími společnost do předosvícenecké doby, kteří jsou podezřívaví před vším, co neznají, a proto jsou přirozeně islamofobní. Běžný ‘islamofob’ je v současné Evropě spíše člověk, který pozorně sledoval, co říkali a skutečně dělali západní politici a mediální experti v posledních 17 letech. A to, co takový člověk mohl slyšet z těchto autoritativních zdrojů, byla tvrzení, že muslimové jsou teroristé, u kterých převládá odpor k západní civilizaci a jejímu způsobu života.

To samozřejmě není pravda, ale prezentace tohoto pohledu na věc vévodila po téměř dvě desetiletí médiální propagandě vštěpované do myslí obyvatel.

Od útoku na WTC a Usámy bin Ládina, přes Saddámovy zbraně hromadného ničení schopné zasáhnout Londýn do 45 minut, obyčejné Iráčany zmocňující se zbraní a vraždící britské a americké vojáky, přes teroristický útok na nádraží v Madridu a v londýnském metru, ke Kaddáfímu zabíjejícímu vlastní občany, brutálnímu teroru Islámského Státu jak na evropské půdě, tak s patřičnou pompou na Blízkém východě, k Assadovi používajícímu chemické zbraně proti vlastnímu lidu, až po západní média informující Evropany, že v proudící uprchlické vlně jsou s velkou pravděpodobností teroristé z ISIS; my všichni jsme byli zásobováni dostatkem důkazů, které by mohli nechat jinak racionálně uvažujícího člověka dojít k závěru, že islám má tendence (přinejmenším u některých vyznavačů) podněcovat nenávist ke všemu, na čem my lpíme.

Takže zatímco rozhodně není dobrý nápad vytvářet podmínky pro vznik nějaké sektářské, nebo rasové války v evropských zemích s početnou imigrantskou nebo muslimskou populací (VB, Francie, Německo, nověji pak skandinávské a jihoevropské státy), nedá se vůbec jednoznačně tvrdit, že ze vzestupu národnostního a antiimigranstkého/antimuslimského sentimentu lze vinit prostou a neinformovanou nesnášenlivost, rasismus a ‘povýšenectví bílé rasy’. Mnohem zřejmější je fakt, že, ať už vědomě nebo ne, západní vlády a sdělovací prostředky společně vytvořily podmínky, ve kterých k zažehnutí občanské války mezi levicí a pravicí, nebo mezi pravicí a imigranty/muslimy (nebo všemi dohromady), zbývá jediný incident, který by patřičně ‘přilil olej do ohně’.

Naštěstí můžeme najít útěchu při vědomí toho, že pokud se události skutečně vymknou kontrole, ti, kteří tuto situaci vytvořili, záhy přispěchají (s plnou autoritou), aby nám oznámili, kdo za to může.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

3 thoughts on “Zmedializované, vládou schválené evropské rasové války

 • Stano
  September 28, 2018 at 14:51
  Permalink

  Dobrý deň
  Váš kontaktný email nie je funkčný. Je iná možnosť, ako redakciu kontaktovať? Ďakujem za odpoveď prípadne na mnou uvedený email.

  • A.K.
   September 29, 2018 at 18:53
   Permalink

   Pěkný den, náš email je plně funkční. Od jiných čtenářů nám pošta chodí, od Vás není nic ani ve spamu. Zkuste to ještě jednou. Díky. Admin

 • Stano
  September 29, 2018 at 21:11
  Permalink

  Ďakujem za odpoveď, po zopakovanom pokuse email odišiel, budem čakať na Vašu zprávu.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank