Hořčík: zázračný minerál

Richard C. Cook
Richardccook.com

 

Vždy jsem se intenzivně zajímal o výživu, ale stejně jako většina lidí, jsem byl často zmatený ohromným množstvím informací a obecným nedostatkem zaměření na to, co je možné se naučit.

Používám doplňky GNC pro muže nad 50 let. Je v nich určitě spousta věcí, ale pokud jde o dva klíčové minerály, dokonce i přípravek GNC je nedostatečný. Týká se to minerálů jód a hořčík.

Naše strava je extrémně chudá, pokud jde o oba tyto základní minerály. Mám v plánu napsat o jódu později. Prozatím se chci zaměřit na hořčík.

Množství tělesných funkcí, které mohou pracovat normálně pouze s dostatečným množstvím hořčíku, je ohromující. Každý systém těla je jím ovlivněn, ale především se to týká oběhového systému. Je to důležité, protože každá buňka v těle je závislá na dostatečném toku krve.

Nedostatek hořčíku se podílí na vzniku rakoviny, srdečních onemocnění, hypertenze, cukrovky, duševních chorob, poruchy funkce ledvin, únavy, migrény, zvýšeného cholesterolu, jaterních onemocnění a mnoha dalších onemocnění a stavů. Hořčík je běžně používán lékaři v nemocnicích k léčbě infarktu a onemocnění spojených s těhotenstvím. Tam se podává vnitrožilně ve velkých dávkách. Mám kamaráda, který je lékař, který zkoumá možnost léčby četných chronických onemocnění, včetně rakoviny, s pomocí velkých dávek síranu hořečnatého. Jeho postup se zakládá na tom, že příčinou mnoha nemocí je hyperaktivita stresové reakce těla a že hořčík může tuto reakci zpomalit, když se vymkne kontrole.

Proč nám nikdo neřekl, že nedostatek hořčíku může být příčinou mnoha chorobných stavů? Možná proto, že hořčík na orální užívání je neuvěřitelně levný, jak jeho výroba, tak i jeho nákupní cena, zatímco léky na předpis, které jsou používány k léčbě těchto onemocnění, jakmile nastanou, vydělávají farmaceutickým společnostem obrovské zisky?

Zde je článek na přečtení o knize která se jmenuje Zázračný hořčík.

Jak si zajístíte dostatečný přísun hořčíku? Není to možné prostřednictvím běžné stravy – naše potraviny mají tak nízkou nutriční hodnotu díky vyčerpané půdě a podmínkami pro pěstování plodin, že potraviny již nestačí, alespoň v případě hořčíku, i pokud pravidelně jíte zelenou zeleninu, jako je špenát a brokolice, ve kterých se normálně vyskytuje.

Ale existuje jednoduché řešení – do sklenice teplé vody jednou denně nasypte čajovou lžičku síranu hořečnatého, též známého jako epsomské soli nebo hořké soli. To odpovídá doporučené denní dávce, ale je to mnohem menší množství, než terapeutická dávka epsomské soli, používané jako projímadlo. Epsomské soli se také běžně používají během koupele na uvolnění svalů.

Po dvou dnech užívání epsomské solí, byly svalové křeče v nohách, které mě roky trápily, pryč. Cítil jsem se uvolněnější a klidnější, což není překvapivě, protože hořčík mimo jiné v těle podporuje produkci serotoninu, látky nacházející se v mozku, díky které se cítíme uklidněně. Je to nedostatek serotoninu, který doktoři léčí nebezpečnými a drahými antidepresivy.

Takže určitě stojí za to lépe se seznámit se zázračným minerálem hořčíkem.

 

Komentář: Více výzkumu o mnohých výhodách doplňkových forem hořčíku naleznete na našem fóru.

 

Zdroj článku: Magnesium: The Miracle Mineral
Aktualizace: Původní zdroj není k dnešnímu dni dohledatelný. Použijte tedy link na SOTT.net, kde článek vyšel (odkaz v hlavičce pod titulkem).

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

One thought on “Hořčík: zázračný minerál

  • blank
    September 28, 2018 at 14:42
    Permalink

    Dobrý deň
    Váš kontaktný email nie je funkčný. Je iná možnosť, ako redakciu kontaktovať?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank