Zmizení – kód 411: záhadná zmizení lidí která nikdy nebyla objasněna

Jeffery Pritchett
Examiner
Překlad: redakce Na Severu.org

 

Zmizení – kód 411 [Missing 411] je kniha Davida Paulidese, která by něměla být přehlížena nebo zapomenuta. Kniha je o zmizení lidí v Severní Americe a Kanadě, která zůstávají nevyřešena a nevysvětlena. Kniha pojednává o každém jednotlivém případu a popisuje scénář a fakta toho, co se stalo. Někteří lidé zmizí a jsou později nalezeni, spolu s podivnými okolnostmi jejich zmizení. Ostatní nejsou nikdy nalezeni a kniha upozorňuje na tyto události na počest nezvěstných lidí, kdy mnozí z nich jsou odebráni z národních parků. Národní parky tyto události tají a neuchovávají seznamy těchto pohřešovaných lidí, nebo je nepublikují pro veřejnost. Když David Paulides spolu se svými společníky chtěl, aby parky daly dohromady seznam, požadovaly za to více než milion dolarů.

Kniha se snaží nenabízet důvody, nebo způsob, jak tito lidé zmizeli, ale důkazy celkově poskytují zvláštní skládačku toho, co se stalo. Nikdo neví, jaký byl osud těchto zmizelých lidí. Někteří by spekulovali o běžných případech, jako únosci apod., ale jak se hlouběji a hlouběji začítáte do knihy, začnete si klást otázku, zda nejde o něco nadpřirozeného či dokonce podivného. Ale David  během jeho rozhlasových vystoupeních, a ani ve své knize, nikdy nespekuluje a to z úcty k rodinám, které musely projít těmito tragédiemi.

Protože se jedná o pohřešované lidi, proměnit jejich příběhy v cirkusové představení spekulováním o podivných příbězích by bylo zneuctění zmizelých osob a emocí jejich blízkých a rodin. Tak to David vyjádřil poté, co jsem s ním mluvil telefonicky a zeptal se ho, co si myslí o tom co se skutečně stalo. Takto mi to vysvětlil a přišlo mi čestné z jeho strany, že tyto informace nezveřejní, pokud jde o ty, kteří si procházejí utrpením, způsobeným ztrátou milovaných osob a to za tak zvláštních a nevysvětlitelných okolností.

Po přečtení této knihy bylo jasné, že musím Davida pozvat jako hosta do rozhlasového pořadu The Church of Mabus, abychom si o tom popovídali. Takže já a Guy Weddle jsme udělali speciální nedělní předtočený program, který bude umístěn do archívu po odvysílání v neděli 1. dubna. Doufáme, že budete poslouchat a pomůžete šířit tyto informace, knihu si přečtete a navštívíte níže uvedené webové stránky, abyste se dozvěděli více, a budete sdílet tento článek na vašich sociálních stránkách, aby se pomohlo zvýšit povědomí o tomto tématu.

 

O knize a projektu Zmizení – kód 411

Zmizení – kód 411 je první komplexní výzkum o lidech, kteří zmizeli v divočině Severní Ameriky. Je všeobecně známo, že se lidé běžně ztrácejí; někteří chtějí zmizet, ale tento příběh je o neobvyklých případech. Nikdo dosud neprostudoval archivy o podobnostech případů, zvláštnostech a geografických shlucích nezvěstných lidí.

Tip od správce národního parku vedl k tomuto více než 3 roky trvajícímu vyšetřování, úsilí, které zabralo 7000 hodin, pro pochopení příběhů, které stojí za lidmi, kteří zmizeli. Kniha zachycuje zmizení dětí, dospělých a seniorů, ke kterým někdy došlo v přítomnosti přátel a příbuzných. Jak pátrací čety vyčerpávají stopy a místa k prohledání, příbuzní začínají věřit tomu, že došlo k únosům. Přesvědčení příbuzných není ojedinělá událost, opakuje se znovu a znovu, případ za případem, po celé Severní Americe.

Výzkum popisuje 28 oblastí napříč severoamerickým kontinentem, kde došlo ke zmizení lidí; něco, co nikdy nebylo odhaleno a představovalo šokující zjištění pro výzkumníky. Topografie hraje roli ve věku obětí a některé oblasti mají specifickou věkovou a pohlavní stálost, která je nepochopitelná. Nejedná se o fenomén posledních několika desetiletí, shluky nezvěstných osob byly identifikovány již v devatenáctém století.

Rukopis tohoto výzkumu byl extrémně obsáhlý, proto byl příběh rozdělen na dvě knihy, Zmizení – kód 411 západní Spojené státy a Kanada a Zmizení – kód 411 východní Spojené státy. Východní verze vyjde koncem března a bude obsahovat seznam všech pohřešovaných lidí, včetně závěrečné kapitoly, která obě knihy spojuje dohromady k vyvození závěrů.

Některé z otázek, o kterých se diskutuje v každém vydání:

– Postoj zaměstnanců národních parků vůči zmizelým osobám

– Jak se specifické faktory v určitých případech opakují v různých shlucích

– Odhalování případů týkajících se nezvěstných dětí, které nejsou v žádné národní databázi

– Nezvyklé chování stopovacích psů a psů obecně  zapojených do vyhledávání

– Jak bouře, bobule, bažiny, remízky, balvanová pole a postižení obětí hrají roli při zmizení

– Strategie pátracích týmů, které je třeba měnit za určitých okolností

Hlavní zpravodajské organizace odvádějí žalostnou práci, když se věnují příběhům a záležitostem, které jsou považovány za příliš neobvyklé nebo zcela mimo běžné události. Je pravděpodobné, že naleznou způsob, jak znevážit nebo ignorovat znepokojívé důkazy, které získal David Paulides, bývalý policista, ze kterého se stal investigativní novinář. Písemné záznamy které Paulides odkryl s pomocí naprosté zarputilosti, je působivá, důkazy jsou nesporné.

Lidé mizí beze stopy z národních parků a lesů, nicméně vládní agentury mlčí.

Tento příběh si přinejmenším zasluhuje prostor na titulní stránce všech novin v zemi a zasluhuje formální vyšetřování na nejvyšší úrovni ze strany federálních agentur, jejichž dokumenty nenechají nikoho na pochybách, že se v naší divočině děje něco velmi divného.

George Knapp, moderátor Coast to Coast AM

Po přečtení této knihy budete navždy chodit v lese se zcela jiným pohledem.

Toto je odkaz na autorovu stránku, kde se kniha prodává: http://www.nabigfootsearch.com/catalog/item/6180213/9227229.htm

**„Extra stránka Zmizení – kód 411“ na tomto webu obsahuje fotografie a mapy, které byly příliš velké na to, aby byly zahrnuty do rukopisu obou knih. Heslo pro tuto sekci jsou poslední dvě slova poslední věty na straně 242 vydání o západu Spojených států.

http://www.canammissing.com/missing_411.html

 

Komentář: související články na stránkách

 

SOTT archiv: Missing 411: Unexplained disappearances of people that have never been solved

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank