Globalismus versus nacionalismus v Trumpově Americe

Joe Quinn
Sott.net

Propagováno jako ,referendum o Trumpově působení ve funkci prezidentaʻ, včerejší [7. listopadu, pozn. NS] americké volby uprostřed prezidentského funkčního období, přilákaly neobvykle vysoký počet Američanů. Pokud, z pohledu Trumpa, drobná ztráta republikánské většiny  v dolní Sněmovně reprezentantů něco naznačuje, potom spíše opak toho, co média a vládnoucí skupiny chtějí, abyste věřili, že to znamená.

Důležitá nápověda, proč americká média vyhlásila neomezenou loveckou sezónu na tohoto člověka, byla vidět včera během místy vyhrocené povolební tiskové konference v Bílém domě. Nejprve nesnesitelný Jim Acosta ze CNN trval na svém zjevně absurdním obvinění o ,tajné dohodě s Ruskemʻ a odmítl přestat mluvit a posadit se. Brzy poté se zpravodajka PBS Yamiche Alcindorová připojila ke svým kolegům a položila Trumpovi další zaujatou otázku , tentokrát na téma vymyšleného ,bílého nacionalismuʻ:

    Alcindorová: Během předvolební kampaně  jste se označil na nacionalistu. Někteří lidé to viděli jako povzbuzování bílých nacionalistů…

    Trump : Nevím, proč to říkáte. Je to tak rasistická otázka.

    Alcindorová: Někteří lidé říkají, že nyní je Republikánská strana považována za podporovatele bílých nacionalistů díky vaší rétorice. Co si o tom myslíte?

    Trump : Proč mám mezi Afro-Američany nejvyšší počet hlasů? To je tak rasistická otázka. Miluju naši zemi. Máte nacionalisty a máte globalisty. Miluji také svět a nevadí mi pomáhat světu, ale musíme nejdříve srovnat naši zemi. Máme spoustu problémů

Americké sdělovací prostředky se stále ani za mák nepříblížily tomu, proč Trump v roce 2016 vyhrál volby. Víte, že je něco zásadně špatně, ​​když průměrný Texasan s nedokončeným středním vzděláním, který nosí MAGA kšiltovku [Make America Great Again], nebo alabamský dělník, mají více selského rozumu, jsou schopni VIDĚT mnohem jasněji, než průměrný vysokoškolsky vzdělaný, ideologií nasáknutý liberál z východního pobřeží.

Trump je „nacionalista”. Více či méně každá administrativa, která předcházela jeho, nejméně 100 let dozadu, byla „globalistická“. Po většinu své historie jsou USA celosvětově známé jako velmi vlastenecká (tj. nacionalistická) země. Američané obecně mají pověst, že spontánně začnou skandovat „USA! USA! USA!”, vyvěšují americkou vlajku před svými domy a že jsou velmi hrdí na svou zemi. Jistě, čas od času to trochu naštvalo lidi v jiných zemích, ale většinou byl patriotismus Američanů velkou částí cizinců považován za roztomilý, byť trochu naivní.

Globalismus, na druhé straně, pokud se týká USA, je ideologie, která prostupuje washingtonské think-tanky, kariérní politiky a byrokraty, kteří jsou nakaženi toxickým přesvědčením, že Amerika může a má ovládnout svět. Toto je prezentováno veřejnosti jako toliko americká velkorysost a šlechetnost, ale ve skutečnosti je to prostředek k navýšení moci a bohatství Washingtonské elity.

Vezměme si Obamova dvě volební období, během nichž pokračoval v masivně nehospodárné (vůči penězům daňových poplatníků) a ničivé (životy a území cizinců) „válce proti teroru”. Vezměme si, že jmenoval Hillary Clintonovou jako ministryni zahraničí, která s nadšením vybombardovala Libyi zpět do doby kamenné a zavraždila jejího vůdce. Vezměme si, že vztahy mezi USA a Ruskem dosáhly pod Obamou historického minima, s opakovanými útoky (různého druhu) na ruského prezidenta, vládu a obyvatelstvo, a pokusy o zničení mezinárodní reputace Ruska v očích amerického lidu. Zvažte obrovskou destruktivní válku Obamova režimu (většinou v zastoupení) vůči syrskému lidu. Vezměte v úvahu Obamův převrat na Ukrajině, který během několika krátkých měsíců zbrzdil vyhlídky a vývoj této země o několik desetiletí, což ještě více narušilo vztahy s Ruskem.

To je jen pár příkladů „globalismu”, který pohání Washingtonské zřízení. Který normálně myslící jedinec by to podpořil? (Nebudu se pouštět do diskuse toho, co představuje ,normální myšleníʻ, ale všichni můžeme souhlasit s tím, že to nezahrnuje ničení ostatních národů za účelem zisku). Problém však spočívá v tom, že Washingtonská elita chce – ne, POTŘEBUJE – aby americký lid podporoval takové vojenské dobrodružství a není lepší způsob jak toho docílit než tím, že vytvoříme falešné obvinění „tajného paktování s Ruskem“ proti Trumpovi a použijeme média k tomu, aby naprogramovala lidovou mysl s pravým opakem pravdy – že Trump je „zrádce” amerického lidu. Jediná věc, vůči které je  Trump zrádcem, jsou vypočítavé celosvětově expanzivní zájmy kliky Washingtonských zasvěcenců. Tento malý manévr docílil pro Washingtonské zřízení „dvou výsledků v jednom”. Současně démonizovali Trumpa (čímž zbrzdili jeho ,nacionalistickouʻ agendu), zatímco posunuli kupředu svou vlastní globalistickou misi – v tomto případě směřující k potlačení Ruska.

Na slovech a jejich přesném významu záleží. Abychom byli schopni prokouknout lži mocných zájmů a dostat se k pravdě, musíme vědět, kdy ty stejné mocné zájmy využívají náš přílišný sklon k lidskosti, který si vynucují a manipulují hraním na emoce.

Takže slova „nacionalistický” a „nacionalismus”, jak se vztahují k USA, nikdy nebyla „škaredá” slova, dokud se tak nestalo díky „globalistickému” prvku Washingtonského zřízení (tj. jeho většinou), který je spojil s okrajovými nacistickými a „bílými šovinistickými” skupinami v americké společnosti, které pro nikoho nepředstavují žádné riziko (s výjimkou rozsahu, v němž mohou média hlavního proudu přesvědčit obecnou populaci o opaku). Tzv. americký „Deep State”, stát ve státě, to udělal v reakci na zvolení „nacionalisty“ Trumpa a tím vzniklé obavy, že by jejich globalistická vize o výjimečnosti USA – vize, která je zvlášť zaměřena na jejich vlastní úzké zájmy na úkor amerického lidu a mnohých dalších na celém světě – mohla být překazena Trumpem a jeho pokusy dát na první místo zájmy amerického lidu.

Zdroj článku: Globalism Vs Nationalism in Trump’s America

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank