Piloti hlásili pozorování UFO u pobřeží Irska

RT


Několik pozorování neidentifikovatelných objektů letících značnou rychlostí až do chvíle, než zmizely od pobřeží, spustilo vyšetřování Irského úřadu pro letectví (IAA). UFO bylo nejprve spatřeno překvapeným kapitánem Britských aerolinek minulý pátek (9.11.) přibližně v 6:45h místního času, když letěl s Boeingem 787 nad jihozápadním pobřežím Irska na trase z londýnského Heathrow do kanadského Montrealu. Kontaktoval řídící věž letiště Shannon s otázkou, jestli v oblasti probíhají vzdušné vojenské manévry. Dostalo se mu odpovědi, že žádná cvičení neprobíhají a že “na primárním ani sekundárním radaru nic vidět není”.

“OK. Pohybovalo se to strašně rychle”, reagoval pilot. “Podél vás?”, ptal se dispečer. Pilot začal popisovat situaci, jak se UFO objevilo po levé straně letadla a poté “náhle vyrazilo k severu”. Řekl, že posádka pozorovala jasné světlo, které pak zmizelo značnou rychlostí. Neměl dojem, že by se mohli srazit, ale chtěl vědět, co to mohlo být.

Do konverzace vstoupil pilot Virgin Airlines z Boeingu 747 a naznačil, že to mohl být meteor nebo nějaký jiný objekt vstupující do atmosféry. Řekl, že viděl několik objektů letících zhruba po stejné dráze a z jeho pohledu byly všechny velmi jasné. Když se kontroloři z věže ptali, jakým směrem objekty letěly, pilot z Virgin Airlines uvedl, že vůči nim na 11. hodinu a dvě jasná světla napravo od nich se následně prudce vznesla vzhůru. “To bylo hodně zajímavé”, řekl.

Po připojení se třetího pilota se slovy “To jsem šťastný, že jsem to neviděl jenom já”, a hlášení, že objekty letěly “astronomickou rychlostí, kolem Mach 2” (2500 km/h, dvojnásobek rychlosti zvuku), řekli kontroloři kapitánce British Airlines, že “další piloti pozorovali ten samý úkaz, takže se na to podíváme”.

IAA oznámil, že otevřeli případ “neobvyklé vzdušné aktivity” poté, co dostali zprávu od “několika málo pilotů během pátku”. “Tento případ bude vyšetřován v běžném stupni utajení”.


SOTT komentář
: Původní zdroj této zprávy, The Irish Examiner, později článek upravil s tvrzením ‘leteckého žurnalisty’ Gerry Byrne, že to, co piloti viděli, byly “s největší pravděpodobností meteority” a že “není nic neobvyklého, když meteority vstupují do atmosféry pod nízkým úhlem, s nízkou trajektorií.”

Za posledních 10-15 let jsme na nebi skutečně zaznamenali nárůst v počtu pozorování meteorů, ale problém u této teorie spočívá ve skutečnosti, že vesmírné objekty obvykle nemění směr ve smyslu “náhle vyrazit k severu”, ani se “prudce nevznesou vzhůru”, jak hlásili piloti, kteří událost pozorovali.


NS komentář
: Nebudeme si teď dobírat ‘leteckého novináře’, který by měl mít skvěle zvládnutou terminologii (meteority jsou na zem spadlé pozůstatky z meteoroidů a optický úkaz jejich vzplanutí v atmosféře se označuje jako meteor), ačkoliv by si to nejspíš zasloužil. Důležité je všimnout si liknavého přístupu ze strany médií a vyšetřovatelů ve všech podobných případech. Přestože kromě různých pochybných zpráv a pozorování astronomických a meteorologických jevů lidmi neznalými věci jsou k dispozici také tisíce záznamů od vysoce postavených armádních činitelů a pracovníků letectva, vždy se celá věc zametá pod koberec (typický ‘damage control’ od zmíněného ‘experta’) nebo se alespoň nechá vyšumět do ztracena. Pozastavuje se nad tím i Tucker Carlson, který tyto skutečnosti zdůrazňuje a ptá se, proč se tyto věci neobjasňují v celé šíři, když o nich podávají zprávu důvěryhodné zdroje. I zde se navíc objevuje zametání stop v podobě prohlášení astronomů, že se jednalo o kosmický prach. Ve videu můžete slyšet i originální nahrávku hlášení pilotů:

Fenomén UFO rozhodně stojí za pozornost a bylo by logické, kdyby zodpovědné úřady dotahovaly svá vyšetřování do konce, včetně obeznámení veřejnosti s výsledky. Tím, že se celé téma bagatelizuje, případně zesměšňuje, se jen vytváří prostor pro nesmyslné spekulace a současně právem vzniká podezření, že se nejspíš jedná o velmi podstatnou stránku reality, ve které žijeme, a která má zůstat stranou naší pozornosti. “Tady není nic k vidění – pokračujte v chůzi!”

Vyčerpávající chronologii armádou zaznamenaných případů pozorování UFO ve své dvojdílné knize ‘UFOs and the National Security State‘ [1, 2] podal Richard M. Dolan, který je také autorem recenze knihy Laury Knight-Jadczyk, ‘Krajní podivnost dimenzí, hustot a procesu mimozemského únosu‘ (The High Strangeness of Dimensions, Densities and the Process of Alien Abduction), kterou vám můžeme vřele doporučit, pokud si myslíte, že zvládnete těžší téma a anglický jazyk. Nakonec se můžete podívat na videokompilace pozorování UFO z roku 2017, které připravila redakce SOTT Media:

image_pdfimage_print

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank