Bývalý řecký ministr zahraničí: ,diplomaté vydávají víza dětem bez doprovodu, aby se mohlo obchodovat s jejich orgányʻ

RT

© Dimitrios Karvounzis / ZUMAPRESS.com Bývalý řecký ministr zahraničních věcí Nikos Kotzias během svého projevu

 

Bývalý řecký ministr zahraničí označil řecké diplomaty jako ,zrádceʻ poté, kdy opakovaně tvrdil, že byla udělena víza „dětem bez doprovodu, aby mohly být nelegálně prodány jejich orgány”.

Nikos Kotzias, který minulý měsíc rezignoval během roztržky o přejmenování Makedonie, minulý týden prohlásil – a to již podruhé – že ve zhruba 93 případech probíhá trestní řízení poté, co již byla řada „vysoce respektovaných velvyslanců” poslána za mříže.

„Víte, co znamenají víza pro nezletilé bez doprovodu? Znamená to obchodování s orgány.

Komentář: A kruci!

„A jen proto, že se mi podařilo zachránit několik duší, budu spát v klidu, až můj život skončí,” řekl během svého vystoupení před řeckým Svazem novinových žurnalistů v Aténách (ESIEA).

Bývalý ministr poprvé přišel s tímto obviněním v říjnu, kdy odsoudil osoby, které údajně víza vydaly, nejen jako „zločince“, ale i „zrádce“.

Kotzias se pak zaměřil na média, která obvinil z nečinnosti, když řekl: „Vízum pro 14měsíční batole bez doprovodu a pokusili se to ututlat.”

Existují obavy, že tisíce nezletilých bez doprovodu, kteří se pohybují po Řecku, jsou vystaveni riziku sexuálního vykořisťování nebo obchodování s lidmi. Jak informoval místní zpravodajský portál Kathimerini, v Řecku je 3 050 dětí bez doprovodu, z nichž 1 272 (42%) je buď bez domova, žijí na dočasném nebo neurčeném místě.

Svaz diplomatických činitelů odmítl Kotziasovy obvinění a označil je za „hlubokou urážku“, protože vytvářejí „falešný” dojem, že mnozí pracovníci ministerstva jsou zkorumpovaní.

Prohlášení Unie dále uvedlo, že tvrzení „podkopává autoritu” ministerstva zahraničí, což má dopad na celou zahraniční politiku země.


Komentář
: Již dlouhodobě poukazujeme na to, že nelegální obchodování s orgány pro transplantaci je celosvětový problém. Opuštěné děti jsou nejsnadnějším cílem. Dobrodějové, kteří pomáhají migraci, nemají ani ponětí o tom, jakému zlu pomáhají.

 

Zdroj článkuFormer Greek foreign minister: ‘Diplomats are issuing visas to unaccompanied children so their organs can be harvested’

image_pdfimage_print

2 thoughts on “Bývalý řecký ministr zahraničí: ,diplomaté vydávají víza dětem bez doprovodu, aby se mohlo obchodovat s jejich orgányʻ

 • Avatar
  November 29, 2019 at 04:44
  Permalink

  Ale no moment, naco jsou řeckým opuštěným dětem víza? Článek jasně neuvádí, o jaké děcká se jedná, zda o děcka z arabských zemí, tedy děti imigrantů bez rodičů, nebo vlastnách řeckých děcek. Po druhé, takticky se pomlčelo, kde jsou ty víza vystaveny, zda do Německa, Rakouska, nebo kde vlastně?. Tohle je jeden z dalších zavádějících překladů z emerického webu SOTT. NaSeveru u mně klesá níž a níž. sorry..

  • A.K.
   November 29, 2019 at 13:42
   Permalink

   Měl byste číst pozorněji. Jedná se o migranty přicházející do Řecka. Pokud přichází čtrnáctiměsíční dítě bez doprovodu, mělo by být okamžitě vráceno rodičům a ne aby mu úřady umožnily vstup do EU, když vůbec není jasný jeho další osud. Chápete, proč se tak děje?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank