Nebe nad New Yorkem ozářené podivným modrým světlem – obyvatelé čtvrti Queens zaznamenali exploze

Redakce
Na Severu


Ve čtvrtek 27.prosince 2018, krátce po 21.hodině místního času byla ohlášena exploze transformátoru v elektrárně Con Edison ve čtvrti Queens a během toho večera zářila obloha nad New Yorkem podivným modrým světlem. Někteří svědci hlásili exploze a výpadky proudu. Místní redakce CBS News informovala, že na sociálních sítích tato událost způsobila poprask. Mnoho z uživatelů se prý dokonce snažilo zjistit, jestli se nejedná o invazi mimozemšťanů. Při troše představivosti to asi lze pochopit. Podívejte se na jednu z mnoha kolekcí příspěvků na Twitter, Facebook a Instagram – publikoval ji server Breaking 911 :

Ozývalo se dunění – nejspíš způsobené opakovanými zkraty a explozemi transformátoru. Policejní oddělení New York City (NYPD) vydalo krátkou zprávu: “Světla, která jste mohli pozorovat po celém městě, pocházela zřejmě z výbuchu transformátoru v elektrárně Con Ed ve čtvrti Queens. Oheň je pod kontrolou.” Během události nebyla hlášena žádná zranění.

Odkdy má kolabující elektrický transformátor (či přímo jeho exploze) tak dramatický vliv na místní atmosféru? Podobné jevy jsou spojovány s polární září, která je výsledkem interakce mezi zemskou magnetosférou a výronem koronální hmoty. Je možné, že se celkový elektrický náboj dolní části atmosféry z nějakého důvodu mění?

V knize Proměny Země a lidsko-vesmírné spojení je tato možnost rozebírána v souvislosti s mnoha dalšími jevy: “Meandrující tryskové proudění, zpomalování Golfského proudu, hurikány, zemětřesení, sopečné erupce, bolidy, přívalové deště, povodně, závrty i polární stratosférická oblaka se od začátku století objevují stále častěji. Měli zastánci člověkem způsobeného globálního oteplování pravdu a nebo se na naší planetě děje něco mnohem zásadnějšího? Zatímco hromadné sdělovací prostředky informují o těchto událostech, jako by neměli společného jmenovatele, Pierre Lescaudron využívá poznatků z teorie elektrického vesmíru a plazmové fyziky a dochází k závěru, že všechny tyto projevy jsou ve skutečnosti spojené velmi úzce a pramení z jediné příčiny: přiblížení párové hvězdy našeho Slunce a doprovodného kometárního roje.” (který je průchodem tohoto tělesa vytlačen z Oortova mračna)

Co celou věc dělá ještě pozoruhodnější, je podobná událost, ke které došlo ten samý den ve městě Kenner (Lousiana) během silné bouře:

(c) Juárez Times; pravděpodobný výbuch a pozorování neidentifikovaného objektu

Nakonec tu jsou fotografie exploze a záhadného objektu z mexického města Ciudad Juárez na hranici s USA. Synchronicita těchto událostí, které pokrývají pás území od severovýchodu USA až po hranici s Mexikem, je mimořádně zajímavá.

Velká škoda, že nemáme k dispozici např. data měření magnetosféry ze satelitů a pozemních stanic tou dobou. Ještě větší škoda je ale, že mezioborový výzkum, který by se proměnám Země věnoval v celé jeho šíři a umožnil by prostřednictvím zkoumání všech procesů alespoň přibližně určit, co se na naší planetě a ve Sluneční soustavě děje, buď neprobíhá nebo jeho výsledky nejsou zpřístupněny veřejnosti.

Důvod je zřejmý. Pokud značná část populace pochopí, že pro ni v probíhajících změnách na Zemi elity nemohou udělat vůbec nic, začnou se všichni starat sami o sebe. Co by to znamenalo, si asi dovedete představit. A možná, že nejsme daleko od chvíle, kdy to zažijeme na vlastní kůži. Dění na naší planetě má co do intenzity stále stoupající trend. Pokud sledujete měsíční videokompilace Proměny Země z produkce SOTT Media, tak nám dáte za pravdu.

Zde je poslední vydání – listopad 2018.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

One thought on “Nebe nad New Yorkem ozářené podivným modrým světlem – obyvatelé čtvrti Queens zaznamenali exploze

  • blank
    December 10, 2019 at 22:19
    Permalink

    Ne že bych byl sarkastický, ale to je jaksy ohňostroj pro civilní obyvatelstvo. Očekávám, že se takové divadlo objeví i pro vojenské elity na jejich základnách. Třeba muničáky atp. Přece mimozemšťané nebudou dělat rozdíly, nebo ne?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank