Další v řadě: Kostra s protáhlou lebkou objevena v jižním Rusku

Sputnik
Překlad: NaSeveru.org
23.ledna 2019

 

Deformované lebky a krky byly v minulosti nalezeny v hrobech a pohřebištích mnoha starověkých národů, například u Alanů, Hunů a Samaritánů. Archeologové jsou přesvědčeni, že takové kosterní pozůstatky patří vysoce postaveným členům jejich společností.

Vědci z kavkazského Institutu Archeologie odkryli podivně vypadající kostru ženy, o které se domnívají, že žila někdy mezi 4.-6.stoletím našeho letopočtu, poblíž ruského města Nazraň (Ingušská rep.) na Kavkaze. Její lebka má jakoby ‘mimozemský’ tvar díky její silné deformaci do tvaru vejce.

Podivný tvar lebky a neuvěřitelně úplná řada bílých zubů vedla vědce k domněnce, že žena patřila k nejvýznamější kastě občanů. Zmíněné národy používaly zvláštní techniky, aby dosáhly změny tvaru lebeční kosti a protažení krku. Údajně se tak zdůrazňoval společenský status jejich nostitelů.

Obvyklým způsobem bylo použití velmi utažených bandáží nebo umístění krčních nárámků na těla dětí v raném věku, kdy se tělo teprve rozvíjí do úplného tvaru.

 

 

Komentář: V poslední době přibývá podobných nálezů. Za předpokladu, že tento nález z Ruska není jen propracovaným hoaxem, protáhlá lebka s velkou pravděpodobností není výsledkem umělého tvarování. Je to prostě příliš velká ‘deformace’. Podívejte se na některé další objevy para-lidských druhů, které kdysi žily mezi lidmi. Např. stále diskutovaná a zkoumaná DNA prodloužených lebečních kostí u nálezů v Peru a mnoho dalších.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank