Výbuch meteoru rozbil okna v kubánském Pinar del Rí – předtím prolétl nad Florida Keys

Sputnik
1.2.2019

© @rolandoteseSur/Twitter        Meteor nad Floridou a Kubou

 

Obyvatelé západní Kuby v pátek hlásili, že na ostrov spadl malý meteorit, který způsobil velký výbuch. Nebyly hlášeny žádná zranění.

Kubánci se ihned vrhli na sociální média, kde sdíleli fotky a videozáznamy následků. Někteří přirovnávali výbuch ke zvukům letadla. Prvotní zprávy na sociálních médiích také naznačovaly, že zvuky mohly být způsobeny explozí satelitu.

„Z Pinar del Río je hlášeno, že dopadl meteorit. Z Mural de la prehistoria jsou zprávy o kamenech, které spadly z nebe.“

„Právě jsem zaslechla zvláštní výbuch… vibrace byly velmi silně,” napsala na Facebooku Flavia Sahira, obyvatelka Vinales. „Ví někdo, co to bylo?”

„V #muraldelaprehistoria#viñales dopadly po velkém rachotu černé kameny velké asi 7 cm #Telepinar research”

Nezávislý novinář Ignacio Luis Gonzalez Vidal podle svých vlastních pozorování řekl netizenům na Facebooku, že zvuky byly pravděpodobně způsobeny kubánským vojenským letadlem. To ovšem nebylo potvrzeno vojenskými úředníky.

Tento poslední incident přišel poté, co tornádo udeřilo na Havanu 27. ledna a zabilo tři lidi a několik desítek osob bylo zraněno.. Podle BBC se zhroutilo 125 domů, včetně 13 vzdělávacích center.

Komentář: Možná bude něco pravdy na pojmu ohnivých koulích v únoru? Země nemá během února procházet žádným důležitými pásem meteoroidů, přesto na nás v tomto měsíci padají velká tělesa. Nejen to, Kuba byla zasažena po 6 letech téměř na den!

Připomenutí: Meteor vybuch nad Kubou, nárazová vlna otřásla domy – 13. února 2013, ve stejných den jako událost v ruském Čeljabinsku.

Na YouTube se také objevila dvě nahrávky z oblasti Florida Keys, na kterých je zachycen průlet tělesa a rozhodně stojí za shlédnutí. Najdete je v čase 1:30 v následujícím videu:


Zdroj článku
: Meteor EXPLODES, shatters windows in Pinar del Río, Cuba – after streaking over Florida Keys

  •  
  • 26
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.