Levicová hysterie pokračuje: francouzské školy podle nového zákona změní označení „matka a otec” na „rodič 1 a 2″

RT
15.února 2019


Ve francouzských školách budou nahrazena slova „matka” a „otec” slovy „rodič 1″ a „rodič 2″ podle schváleného dodatku k zákonu, který tento týden prošel francouzským parlamentem.

Komentář: Dělá si někdo legraci?

Údajným záměrem nového pravidla pojmenování je ukončení diskriminace rodičů stejného pohlaví, ale kritici tvrdí, že „dehumanizuje” rodičovství a může vést ke sporům o to, kdo bude „rodič 1.”

Dodatek, který byl schválen v úterý a je součást součást širšího plánu budování takzvané „důvěryhodné školy”, bude také prosazovat povinnou školní docházku pro všechny tříleté děti.

„Cílem této novely je zakořenit v zákoně diverzitu rodin dětí v administrativních formulářích škol,” uvedla Valérie Petitová, poslankyně pro většinovou stranu REM prezidenta Emmanuela Macrona.

„Jsou tu rodiny, které čelí formulářům vycházejícím z poměrně zastaralých společenských a rodinných modelů. Pro nás je tento článek měřítkem sociální rovnosti.”

Komentář: Nemůžete vytvořit rovnost nařízeními na státní úrovni. Pouze to povede ke vzniku dalších předělů uvnitř populace. Právě to se zdá být záměrem tohoto podlého plánu, který stojí za podobnými změnami zákonů. Francie právě teď hoří a zrovna tohle je to, na co se vláda soustředí?

„Již jsem psal, že jsem obzvláště šokován a překvapen touto ,kontroverzíʻ kolem kategorií rodič/matka/otec ve formulářích ,” tweetoval bývalý izraelsko-francouzský novinář Julien Bahloul, který je sám rodič stejného pohlaví. „Matka a otec jsou rodiči, nic urážejícího na tom není. V TelAvivu byly formuláře pozměněny už dávno a bez jakýchkoliv obav.

Komentář: A to je pravděpodobně součást problému.

Návrhy na odstranění pojmů „matka” a „otec” ve prospěch inkluzivnějšího, genderově nespecifického jazyka, existuje již od roku 2013, kdy proběhly debaty před legalizací manželství stejného pohlaví.

„Když slyším lidi říkat, že se jedná o staromódní model, připomenul bych jim, že dnes tvoří v uzavíraných sňatcích, civilních nebo manželských, asi z 95 procent dvojice mužů a žen,” uvedl konzervativní člen parlamentu Xavier Breton, když komentoval tento poslední pozměňovací návrh, zatímco jeho kolega konzervativec Fabien Di Filippo odsoudil tento krok jako „děsivou ideologii”.

Nejsou to však jen konzervativci, kteří zpochybňují účinnost nových právních předpisů. Alexandre Urwicz, předseda AFDH, francouzského sdružení rodičů stejného pohlaví, se obává, že by právní předpisy mohly vytvořit „rodičovskou hierarchii”.

„Kdo bude rodič číslo 1 a kdo rodič číslo 2?”, ptá se a dodává, že místo toho by mohlo být použito méně kontroverzní „otec, matka a zákonný zástupce”.

Novelu může zamítnout Senát, ale pak by se vrátila do Národního shromáždění k dalšímu projednání.

Na francouzském Twitteru zuří debata, ačkoliv mnozí využili této příležitosti dělat si srandu ze zdánlivé přehnané reakce na obou stranách.

„Můj manžel a já se snažíme rozhodnout, kdo je rodič 1 a kdo je rodič 2,” žertoval jeden uživatel Twitteru.

Komentář: A nyní je opět o trochu více zřejmé, proč 80% francouzské populace podporuje hnutí, které chce vyhnat celou tu politickou třídu-bandu od moci… Přečtete si také související články na stránkách:

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank