Dva velké závrty se vytvořily ve středním Turecku

Daily Sabah
19.února 2019

Dva velké závrty vznikly v místě jetelového pole v turecké provincii Konya, což způsobilo mezi místními obyvateli paniku. První závrt se podle agentury Anadolu objevil v Resadiye v pátek, má průměr 4 metry a hloubku kolem 20m. Úřady kolem něj natáhly pletivo, aby zabránily nehodám.

Po třech dnech se poblíž stejného místa objevil další závrt široký 7 metrů, dosahující do hloubky 10m.

Latif Kaya, který bydlí poblíž místa, kde závrty vznikly, řekl reportérům, že si nejdříve myslel, že se k němu snaží vloupat zloději, protože jeho psi začali nepřetržitě štěkat. “Vstal jsem a okamžitě běžel ven, protože nás napadlo, že nám chce někdo ukrást zvířata,” řekl Kaya s tím, že psi pravděpodobně štěkali kvůli rámusu způsobeném propadem země. Pak si všimli, že na sousedově poli jetele vznikla propadlina. Dodal, že podobný závrt se objevil na jeho poli před 8 měsící.

Kometář: A v této oblasti jich jen za posledních pár let bylo mnohem vícVelký závrt v turecké Anatolii; třináctý za dva roky

“Musíme s tím žít, ačkoliv se bojíme, a víme, že když sejeme, je to riskantní,” dodal. V této oblasti se závrty objevily i v předchozích letech a experti zmiňují geologickou strukturu a silné deště jako hlavní příčinu v nárůstu vzniku propadlin.

Komentář: Experti, kteří tvrdí, že příčinou je pouze geologická struktura a vydatné srážky, si nejsou vědomi dalších faktorů, přičemž se počet závrtů dramaticky zvyšuje po celé planetě, a očividně jim schází k pochopení celého problému zásadní kousek mozaiky.

Závrty: průlomová pravda

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank