Americké letectvo má důkazy o existenci UFO zjevně mimozemského původu

Ivo Rozehnal
Procproto.cz


Ministerstvo obrany USA odtajnilo v prosinci dvě videa, na kterých piloti stíhaček F-18 pozorují UFO. Na prvním záznamu je podivný stroj vejcovitého tvaru, který je podle živě diskutujících pilotů zřejmě součástí „flotily“ většího počtu „letounů“. Druhé video ukazuje podobnou událost, kterou zaznamenala posádka F-18 z letadlové lodi USS Nimitz v roce 2004.

Vše, co zdokumentovali piloti, zachytily i radary. Záznamy nade vší pochybnost prokazují existenci letadel, která jsou daleko sofistikovanější než ta, kterými disponují USA a jejich spojenci. Zpravodajci z ministerstva obrany, kteří filmy analyzovali, potvrdili, že od roku 2015 došlo k více než tuctu podobných incidentů. I loni v říjnu byly vyslány stíhačky F-15 nad severozápadní Pacifik, přes který přelétaly mimořádně rychlé stroje neznámého původu.

Třetí odtajněný videozáznam, který pustila do světa soukromá mediální a vědecko-výzkumná společnost To The Stars Academy of Arts and Scicence, ukazuje dosud embargované setkání amerického námořního letectva s podivným objektem, ke kterému došlo na východním pobřeží v roce 2015.

UFO, nebo vyspělá pozemská technologie?

Je možné, že Rusko nebo Čína mají natolik vyspělé technologie, kterými překonaly USA? Nebo jde o důkaz, že se v naší blízkosti pohybuje nějaká neznámá civilizace? Piloti, kteří tyto jevy pozorovali, vyprávějí pozoruhodné příběhy. Například v roce 2004 zachytil vysoce sofistikovaný radar lodi USS Princeton neidentifikovatelná letadla, která se nad pobřežím San Diega pohybovala pravidelně po dobu 14 dnů. Tyto stroje, které létaly nadzvukovou rychlostí ve výšce 60 000 stop, dokázaly na místě zastavit, klesnout a vznášet se pouhých 50 stop nad oceánem. Spojené státy podobnou technikou nedisponují.  

Stíhači F-18 byli v několika případech vysláni, aby neznámé objekty sledovali a zjistili jejich polohu, vzhled a výkon. Rozkazy byly vydány vždy za jasného dne a akci pokaždé monitorovalo i větší množství radarů. Podle námořních letců byly tajemné letouny dlouhé asi 45 stop a měly bílou barvu. Přesto se dokázaly snadno odpoutat od svých pronásledovatelů, aniž by zdánlivě použily jakýkoli pohon.

Těžko říct, o jaké stroje šlo. Pentagon přitom potvrdil, že měl program na sledování UFO, který ale v roce 2012 zrušil. Vzhledem k pokračujícím záhadným incidentům s neznámými létajícími objekty to bylo dost ukvapené. Zpravodajské služby disponují ročním rozpočtem ve výši 50 miliard dolarů, takže finance v tomto rozhodnutí jistě nehrály roli. Je s podivem, že se americká armáda a Kongres nezajímají o to, kdo dokáže vyvinout takový pohon, který dosahuje naprosto neuvěřitelné síly a manévrovatelnosti.


Komentář
:
Předlohou pro text Ivo Rozehnala z Procproto.cz je článek Christophera Mellona, který vyšel 9.března 2018 ve Washington Post. Mellon spolupracuje s To The Stars Academy a v rámci své činnosti usiluje mimo jiné o zajištění soukromého kapitálu pro vyšetřování podobných případů setkání s neidentifikovatelnými objekty, neboť to považuje za zásadní téma v oblasti národní bezpečnosti. Na Mellona se obrací vysoce postavení příslušníci armády USA, kteří jsou nespokojeni s tím, jak se americké ministerstvo obrany staví k celé problematice. Ať už prý jde o extrémně vyspělou technologii konkurence (Čína, Rusko) nebo o mimozemské stroje, je potřeba se tím urychleně zabývat.

Pokud by vás zajímala dlouhá a bohatá historie případů setkání s UFO ze strany profesionálních příslušníků nejen americké armády, doporučujeme ke čtení práce Richarda M. Dolana, který excelentně sepsal chronologii těchto událostí v následujících dvou knihách:

UFOs and the National Security State: Chronology of a Cover-up – 1941-1973

UFOs and the National Security State: The Cover-Up Exposed, 1973-1991: Volume 2

Přečtěte si také článek Neviditelná ruka vesmírného šprýmaře: krajní podivnost a paranormální povaha fenoménu UFO.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank