Ohromný závrt v ZOO Louisville

WTHR, Associated Press
6.března 2019

ZOO v Louisville, Kentucky, byla uzavřená pro návštěvníky, zatímco inženýři a specialisté zkoumali nově objevený závrt velký téměř jako fotbalové hřiště. Mluvčí zoologické zahrady sdělila médiím, že nebyli zraněni žádní lidé, neutrpěla žádná zvířata ani nedošlo k poškození budov.

Ředitel zásahových služeb města Jody Meiman uvedl, že velikost závrtu se odhaduje na 45 x 75 metrů a jeho hloubka v některých místech dosahuje 15 metrů.

Louisvilleská Mega Cavern (pozůstatek lomu na těžbu kamene předělaný na zábavní centrum; pozn.překl.) vydala ve středu 6.3. prohlášení, že dočasně přerušuje provoz kvůli M3,4 zemětřesení, které bylo hlášeno v úterý v sousedním státě Tennessee. Úřady prohlásily, že zatím nebyla potvrzena spojitost mezi zemětřesením a vznikem závrtu. Meiman říká, že příčinou mohl být také déšť nebo ‘přírodní procesy’ probíhající v podzemí.

Komentář: Takže jsme se dozvěděli, že příčinou by mohlo být zemětřesení, déšť nebo podzemní procesy přirozeného původu, za předpokladu, že v blízkém okolí nedochází k výrazné těžební aktivitě. Přijde chvíle, kdy se úřady začnou zabývat souvislostmi a vyvodí nějaké závěry ohledně fenoménu, který probíhá na celé planetě?

Závrty – průlomová pravda
30 metrů hluboký závrt se objevil po záchvěvu země v Černé Hoře
Dva velké závrty se vytvořily ve středním Turecku

  •  
  • 4
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.