Cenzura zdraví – Amazon stahuje z prodeje knihy zaměřené na léčbu autismu a pravdu o vakcínách

Caitlin O’Kane
CBS News


Amazon odstraňuje knihy, které propagují údajné “léky” na autismus, oznámila agentura AP. Jedná se o součást kampaně několika velkých technologických společností s cílem zamezit šíření dezinformací o očkovacích vakcínách. Centrum pro kontrolu nemocí a jejich prevenci (CDC) tvrdí, že neexistuje žádná léčba na poruchy autistického spektra, pouze léky, které umožňují některým pacientům fungovat lépe. Desetiletí lékařského výzkumu přesvědčivě ukázaly, že mezi vakcínami a autismem není žádná spojitost.

Komentář: To je prostě lež. Přímo jeden z lékařů CDC, William Thompson, odhalil spojení mezi vakcínami a autismem, přičemž použil přímo data z CDC; stalo se tak v roce 2014.

Mluvčí Amazon.com Inc potvrdila, že knihy již nejsou na webu v nabídce, ale podle agentury AP již neposkytla další informace.

Minulý týden oznámil Facebook, další velká firma, že začíná potírat šíření dezinfomací o vakcínách. Zástupce společnosti řekl, že největší sociální síť bude snižovat hodnocení stránek a skupin, které propagují lékařské mýty na této platformě, a bude s okamžitou platností jednat proti ověřitelným očkovacím hoaxům. Podle společnosti umožní následující kroky snížit zobrazování dezinformací na zdech uživatelů, na veřejných a soukromých stránkách i ve skupinách, ve vyhledávání a v doporučeních.

Mýty o autismu a vakcínách jsou v oběhu od roku 1998, kdy britský lékař Andrew Wakefield publikoval článek o možném spojení mezi MMR vakcínou a autismem. Tato studie byla následně vyvrácena jako nepodložená a Wakefield přišel o svoji lékařskou licenci na základě obžaloby z profesního pochybení.

Komentář: Další lež. Výzkum Adrewa Wakefielda byl potvrzený dvěma rozhodnutími soudů, které došly k závěru, že spojení mezi MMR vakcínou a autismem existuje. Navíc byly odhaleny další skutečnosti, které zprostily Andrewa Wakefielda veškerých obvinění, ale britský magazín British Medical Journal tento fakt ignoroval a pokračoval ve svém ‘honu na čarodějnice’.

Jiným vědcům se nepodařilo replikovat jeho výzkumy a desítky studií s účastí miliónů dětí nenašly mezi dětskými vakcínami a autismem žádnou spojitost. Nedávná epidemie spalniček nejméně v 18 státech poukázala na skutečná rizika, která představuje hnutí proti vakcínám, tvrdí státní zástupci ze zdravotního sektoru. Téměř nikdo z těch, kteří onemocněli, nebyl očkován. “Tyto epidemie jsou výsledkem antivakcínového hnutí”, řekl pro CBS Dr. Anthony Fauci, ředitel Národního institutu pro alergie a infekční choroby (National Institute of Allergy and Infectious Disease).

Komentář: A znovu špatně. Epidemie spalniček propukají mezi plně očkovanými populacemi. Ve skutečnosti se dá říci, že očkovaní lidé spalničky šíří!

Zdůraznil, že tato vakcína byla vědecky prověřena mnoha lety používání jako bezpečná a účinná v ochraně před spalničkami. Někteří rodiče nicméně stále odmítají nechat své děti očkovat. Epidemie znovu rozvířila hořkou debatu ohledně takzvaných “výjimek z přesvědčení” proti očkování v útlém věku. Zákonodárci ve státě Washington zvažují zrušení nelékařských výjimek, které umožňují navštěvovat školu neočkovaným dětem rodičů nebo pěstounů, kteří vyjádřili vůči očkování osobní námitky. Také v Texasu došlo ke znovuotevření debaty ohledně požadavků na očkování.

Komentář: Tolik lží a tak málo opravdu vědeckého přístupu. Jedna věc je nezpochybnitelná – Facebook, YouTube a Amazon jsou skuteční strážci systému.

Anti-vakcínové filmy mizí z Amazonu; jsou na řadě knihy?
Amazon se právě připojil ke konglomerátu technologických firem v boji proti informacím antivakcínového hnutí
Cenzura zadními vrátky: YouTube začíná demonetizovat antivakcínová videa
Facebook ohlašuje plán na cenzuru antivakcínových ‘dezinformací a hoaxů’ na své platformě

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank