Das neue normal! ‘Tornádová sezóna’ v Německu začala

RT.com
14.března 2019

Malým německým městem Roetgen se prohnalo nevídané tornádo, které na své cestě strhávalo střechy a rozbíjelo okna.

Kolem 35 domů bylo poškozeno a 5 lidí zraněno, když se krátce trvající, ale ničivé tornádo se ve středu 14. března prohnalo oblastí poblíž hranice s Belgií. Německá stanice WDR oznámila, že 10 z cca 35 poškozených domů je nyní neobyvatelných, vrchní patra dvou domů zcela zničena, stejně jako okna mnoha dalších budov. Několik aut bylo poničeno padajícími stromy, pouličními lampami a vznášejícími se předměty.

V Roetgenu žije 8.600 lidí. Starosta Jorma Klaus sdělil, že obyvatelé zachovali chladnou hlavu a nepanikařili, přičemž pochválil majitele místního hotel, který nezištně nabídl všem lidem postiženým katastrofou ubytování.

Německo zažilo minulý rok podle DWD (německá meteorologická služba) 17 tornád, ale mohutná a ničivá tornáda nejsou běžná. “Taková tornáda jsou výjimečná – ale tu a tam se mohou vyskytnout – dokonce i ve středním Německu”, řekl mluvčí.

https://www.facebook.com/wdrlokalzeitaachen/posts/1783183041786258

 

Komentář: Věděli jste, že tu a tam na vás může z nebe padat kamení? No vážně, všimněte si, jak se meteorologická služba snaží celou věc normalizovat. Skutečně, již několik let se v Německu běžně objevují silná tornáda – NOVÝ meteorologický jev. Uvažující člověk musí kroutit hlavou, čím to je, že na místech, která dřív nikdo nespojoval s výskytem silných tornád, jako třeba na většině území Evropy, se nyní tornáda objevují, a v místech, kde tak neobvyklá nejsou, se teď objevují zcela běžně i mimo sezónu.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank