SOTT Proměny Země – duben 2019: extrémní počasí, planetární změny, meteory

SOTT Media
13.května 2019
Překlad a titulky: NaSeveru.org

 

Zatímco Světová meteorologická organizace se i nadále zaklíná podvodem jménem ‘globální oteplování’ a tvrdí, že 2018 byl nejteplejším zaznamenaným rokem, a britská MET office prohlašuje, že 22. duben byl nejteplejším Velikonočním pondělím, realita tvrdě zasáhla rekordně nízkými teplotami a sněžením po celém světě… dávno po začátku jara.

Jak se sluneční minimum prohlubuje, teploty padají. Neobvykle chladné dubnové teploty zasáhly jen v USA více než 100 milionů lidí a sezóna sázení se po celém světě nesla ve znamení značných ztrát. Výsledkem je, že zemědělci v USA krachují a v Severní Koreji a Číně produkce potravin zaznamenala velký pokles. Ve Španělsku, Portugalsku, Itálii a Německu také zaznamenali nevšední sněžení, mezitím francouzské vinice zmrzly, což ohrozilo letošní výrobu vína. Afrika byla rovněž zasažena neobvykle nízkými teplotami, s Alžírskem a Marokem pokrytými sněhem tento měsíc.

Na jižní polokouli měla západní Austrálie vůbec nejchladnější dubnový den kvůli obrovské antarktické frontě. Zima v zemi narušila také produkci pšenice, přičemž sklizeň byla nejnižší za 11 let.

Rekordní déšť a povodně na Blízkém východě nejenže podpořily pouštní květy ve velmi nezvyklé době roku, ale také způsobily katastrofu na lidské populaci s tisíci vysídlenými v Íránu a Afghánistánu.

Během dubna udeřila dvě silná zemětřesení, M6,3 na Filipínách, které zabilo osm lidí, a M6,1 na Taiwanu, které zranilo 17 lidí. Větrné bouře se také zintenzivňují na neobvyklých místech, protože trysková proudění pokračují ve svém chaotickém meandrování; jak Čína, tak Pákistán tento měsíc utrpěly následky.

To vše a ještě mnohem více v tomto vydání souhrnu SOTT Proměny Země:

 

 

Komentář: Další videa ze série Proměny Země najdete v kategorii SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

One thought on “SOTT Proměny Země – duben 2019: extrémní počasí, planetární změny, meteory

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank