SOTT Proměny Země – květen 2019: extrémní počasí, planetární změny, meteory

SOTT Media
8.června 2019
Titulky: redakce NaSeveru.org

 

Zima přichází… v květnu?! Slunce bylo celých devatenáct dní bez jediné skvrny – téměř tři týdny. Je to jedna z mnoha známek začátku doby ledové? Malé nebo velké?

Květen tohoto roku, stejně jako předcházející měsíce, ukázal, co nás nejspíš čeká v dohledné budoucnosti: provazy deště, záplavy, ohromné kroupy, klesající teploty, mimosezónní sněžení, škody na úrodě, velká zemětřesení, tornáda a více sopečných erupcí.

Silné deště a rozsáhlé povodně zasáhly vetšinu amerického středozápadu, části Evropy, Asie a Blízkého východu. Řeka Mississippi v USA se vylila z břehů během silných dešťů a dosáhla historické úrovně. Nejméně 3 lidé zahynuli a desetitisíce musely opustit své domovy.

Německo a Rakousko obdržely během 2 dní množství srážek odpovídající běžnému úhrnu za jeden měsíc. Ulice měst byly zaplaveny a doprava kolabovala.

Blízký východ zaznamenal bleskové povodně, které zabily desítky osob, ničily domy a odplavovaly silnice. Přívalový déšť zabíjel a ničil také v Číně, kde utrpělo přes 200.000 osob.

Mimosezónní sníh během května pokračoval hustými srážkami, které pokryly středozápad a západ USA. Některé části Evropy také dostaly svůj příděl, což vyústilo ve zpožděném setí zemědělských plodin a škody na těch již vysetých.

Mezitím v Austrálii předčasné sněžení zasáhlo oblasti po celém kontinentu.

Ohnivý kruh i nadále vykazuje aktivitu v podobě sopečných erupcí. Zemětřesení M6.2 v El Salvadoru vyvolalo paniku a varování před tsunami. K dalšímu zemětřesení o síle M8.0 došlo v Peru. Jeden člověk zahynul, několik bylo zraněno a otřesy byly cítit i v Brazílii.

Toto vše a další události si můžete projít v květnovém souhrnu SOTT Proměny Země…

 

image_pdfimage_print

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank