Guadalajara, Mexiko: Při bouřce napadlo až 150cm krup

ČT24
1.července 2019

 

Šest čtvrtí města Guadalajara na západě Mexika pokryla silná vrstva ledu po prudké bouřce s intenzivním krupobitím. Na některých místech se vytvořil ledový krunýř vysoký až jeden a půl metru.

V oblasti Guadalajary panovala třicetistupňová vedra, když se přihnala bouře a část druhého největšího města Mexika během chvilky doslova zmrazila. Do ulic pětimilionové aglomerace proto musela vyjet odklízecí technika.

Média informovala o záplavách a vyvrácených stromech, nicméně nejsou hlášena žádná zranění. Úřady uvedly, že živel napáchal škody na dvou stovkách domů a s desítkami aut si ve městě i jeho okolí pohrály přívaly vody.

„A pak se ptáme sami sebe, jestli jsou klimatické změny skutečností. Tohle je dosud nevídaný přírodní fenomén,“ komentoval událost guvernér státu Jalisco Enrique Alfaro Ramírez.

 

Komentář: Další záběry této události ukazují, že se naštěstí nejednalo o velké kroupy, které by mohly napáchat větší škody nebo ohrozit životy obyvatel města, ale jejich množství bylo skutečně extrémní.

 

Související články:

Kroupy velikosti od pinpongových míčků až po grapefruity padaly po celé Evropě

Písečné bouře, krupobití, sněžení i lijáky – Středomoří bičují meteorologické extrémy

Bleskové povodně, písečné bouře, krupobití a dokonce i sníh: celá oblast střední a východní Afriky po celý měsíc pod náporem extrémního počasí

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank