Mimořádné tornádo na severovýchodě Číny zabilo 6 lidí a nejméně 190 zranilo

Global Times
3.července 2019

 

Neobvyklé tornádo, které dosedlo ve městě Kaiyuan, Tieling, v severovýchodní Číně (provincie Liaoning) ve středu odpoledne, zabilo 6 lidí a zranilo dalších 120 [v době, kdy zpráva šla do tisku, pozn.překl.].

Průmyslová zóna okrsku Tiexi byla zasažena nejvíce zasažena, přičemž mnoho osobních vozů bylo převráceno a okna obytných domů vyražena. Extrémní počasí způsobilo v částech města také výpadky proudu, oznámil deník The Beijing News.

Záchranářské práce započaly hned, jakmile místní správa pro krizové situace obdržela informace, že někteří lidé zůstali uvězněni pod ruinami továrních budov.

Mnoho stromů bylo vyvrácených podél městského okruhu, sdělila místní média.

 

 

Silný cyklón udeřil mezi 17:45 a 18:30h místního času. Nejsilnější poryv větru byl kolem 23 m/s.

Specialisté z meteorologické služby provincie Liaoning studují příčinu jevu, protože tornáda jsou v této oblasti velmi vzácná.

 

Komentář: Další vzácná, mimosezónní a velká tornáda se v poslední době zformovala a dosedla na mnoha místech planety.

Spoluautor studie ‘Vlny tornád jsou na vzestupu, ale vědci nevědí proč‘ Joel Cohen uvádí: “Současná klimatická věda nemá vůbec jasno v tom, proč dochází k tak extrémnímu nárůstu tornád”.

Před pár lety jiní klimatičtí vědci upozorňovali, že hurikán Harvey by měl být brán jako varování, přičemž zdůrazňovali svoji agendu člověkem způsobeného oteplování / klimatické změny.

Nikdo z těchto lidí, pokud předpokládáme jejich upřímnou snahu pochopit klimatické procesy, vůbec ve výzkumu nebere v potaz hromadění meteorického prachu v atmosféře a nepočítá s možností, že by tyto meteorologické jevy mohl nějakým způsobem ovlivňovat elektromagnetismus.

Model vesmíru, ve kterém plazma a elektřina hrají zásadní roli, je něco, co současná klimatická věda není schopná zahrnout ve svých výpočtech a modelech. Nebo na takové projekty prostě nejsou granty, protože pokud by tento obor dostal zelenou, velice rychle by se ukázalo, že na procesy, které na planetě v současnosti probíhají, nemá lidská činnost prakticky žádný vliv.

Mnohem více o meteorologických a geologických procesech na naší planetě se můžete dočíst v knize Proměny Země a lidsko-vesmírné spojení.

 

SOTT archiv: Rare tornado strikes China’s Kaiyuan City, killing 6 people and injuring at least 190

image_pdfimage_print

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.