Pravděpodobný meteorit o váze 15 kg dopadl v Indii do rýžového pole

B K Mishra & Faryal Rumi
The Times of India
Překlad: redakce Na Severu
24.července 2019

 

Meteorit, Madhubani, Indie, červenec 2019Madhubani/Patna: Farmáři pracující na rýžovém poli v jedné z vesnic okresu Madhubani byli šokováni, když pravděpodobný meteorit vážící 15 kilogramů spadl z nebe a zanechal v místě dopadu kráter.

Širsat Kapil Ašok, zástupce okresu, sdělil redakci TOI, že k události došlo v pondělí 22.7. kolem půl třetí odpoledne. “Zemědělští dělníci, kteří pracovali na rýžovém poli, kam meteorit dopadl, říkali, že viděli objekt podobný ohnivé kouli padající z nebe, která v místě dopadu vytvořila hluboký kráter. Farmáři také viděli kouř stoupající z toho místa, které se nacházelo ve vodou zalitém poli.”

V úterý ráno, při vystavování ‘meteoritu’ zabaleného do červené látky, prohlásil Ašok, že objekt podobný kamenu má magnetické vlastnosti. Dodal, že záhadný předmět je nyní uschován v kanceláři okresního úřadu Madhubani.

“Zaslal jsem dopis řediteli oddělení vědy a technologie,” sdělil Ašok s tím, že vzorek byl odeslán do Patny v úterý večer. “Oddělení teď rozhodne, co se bude dít dál. Objekt může být odeslán organizacím pro kosmický výzkum,např. ISRO nebo do některého z muzeí.”

Geologové nejsou pádem meteoritu v okrese Madhubani překvapeni, protože je to prý běžný jev, ale váha a velikost objektu je podle nich úctyhodná.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank