SOTT Proměny Země – červenec 2019: Extrémní počasí, planetární změny, meteory

SOTT Media
Překlad: redakce Na Severu
6.srpna 2019
Foto © Mrietze.com; výbuch sopky na Kurilských ostrovech

 

Přes 200 lidí zemřelo a tisíce přišly o střechu nad hlavou během monzunových dešťů, které přinesly povodně a sesuvy a zanechaly zdevastovaná území po celé Indii, v Nepálu, Pákistánu a Bangladéši. Přívalové deště zapříčinily nevídané záplavy také v jihovýchodní Číně, což vyhnalo z domovů 77.000 lidí a zasáhlo celkem přes 20 miliónů obyvatel. Intenzitu růstu cen potravin v nejbližších měsících lze nyní jen těžko předvídat.

Severní Amerika také obdržela svůj příděl srážek, Washington a Pittsburg se ocitly pod vodou a ulice New Orleans se proměnily v řeky, které odplavovaly automobily a neumožňovaly jinou přepravu než na lodích.

Vlna veder, která zasáhla části Evropy, byla přebita ničivými bouřemi, bleskovými povodněmi a bahnotoky po celém kontinentu včetně Španělska, Rumunska, Francie a Rakouska, ale z pohledu Itálie to vše byla jen procházka parkem. Extrémní počasí na Apeninském poloostrově přineslo apokalyptická krupobití a bleskové záplavy, které unášely auta, a větry, které přelamovaly a vykořeňovaly stromy ze země. Škody byly nedozírné.

Několik silných zemětřesení překvapilo tisíce lidí po celém světě. M5,7 v Íránu, M6,6 v Západní Austrálii, M7,3 ve východní Indonézii, M5,3 v Aténách… ale ta dvě nejvýznamější zasáhla jižní Kalifornii. M6,3 považované za nejintenzívnější během posledních dekád, bylo hned další den následováno ještě silnějším M7,1 a vyvolalo obavy z očekávaného megazemětřesení, které se tomuto regionu již dlouhou dobu předpovídá.

To vše a mnoho dalších událostí najdete v přehledu proměn Země za uplynulý měsíc…

 

 

Komentář: Předchozí díly najdete v sekci SOTT Media / Proměny Země na pravé liště.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank