Obrovská erupce kamčatského stratovulkánu Šiveluč – popel dosáhl výšky 21,3 km!

Cap Allon
Electroverse
Překlad: redakce Na Severu
26.srpna 2019

 

Výbušná aktivita sopek na ruské Kamčatce vyvrcholila minulý víkend mimořádně silnou erupcí vulkánu Šiveluč o síle VEI 5/6, která otřásla touto horou, a zřejmě lze očekávat další výbuchy.

Aljašské monitorovací cenrum VAAC oznámilo, že sopečný popel dosáhl neuvěřitelných 21.300 metrů a oblak se pohybuje severoseverovýchodně. Jak známo, částice vyvržené nad 10 km nadmořské výšky mají přímý ochlazovací účinek na naši planetu.

Erupce Šiveluchu způsobila “obrovský výron do stratosféry”, řekl Diamond, pracovník z Oppenheimer Ranch Projekt. “Mluvíme zde o pliniovské, ultrapliniovské erupci, jedné z největších v posledním desetiletí.

“A tenhle pacholek ještě neřekl poslední slovo.”

Šiveluch je nestabilní stratovulkán s historií v nedávné době protkanou výbuchy o síle VEI 4-5. I přesto letošní aktivita vrcholící minulý víkend představuje mimořádný nárůst činnosti. Sledujte aktualizace.

Seismická a vulkanická činnost koreluje se změnami na Slunci. Nárůst zemětřesení a sopečné aktivity v poslední době je připisován poklesu sluneční aktivity, koronálním dírám, ochabující zemské magnetosféře a zvýšenému dopadu kosmického záření, které proniká až k magmatu bohatému na křemík.

 

Komentář: Zpomalování rotace Země je další z faktorů, které mají velký vliv na procesy odehrávající se pod povrchem planety.

Hromadné sdělovací prostředky zamlčují události, které přispívají k ochlazování planety, protože to nezapadá do konceptu strašení s globálním oteplováním. Až udeří mrazivé počasí, budou jistě chválit naše vlády, že nás před oteplováním zachránily svými geoinženýrskými projekty.

 

SOTT archiv: Monster eruption at Kamchatka volcano (Shiveluch), Russia – ash fired 70,000 ft (21.3 km) into stratosphere 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank