Cože, už ZASE?! Podivná ‘kroužící’ ohnivá koule pozorována na obloze nad Northamptonem, Velká Británie

Jack Duggan
Northampton Chronicle & Echo
Překlad: Na Severu.org
3.srpna 2019
Titulní foto © Lauren Tester
‘Ohnivá koule’ která byla pozorována nad Brixworthem.

 

Očití svědkové jsou přesvědčeni, že velmi podivný objekt pozorovaný nad Northamptonem a okolní oblastí, který vypadal jako ohnivá koule,  „bylo UFO“.

Vypadalo to, že podivná světelná koule, předtím než zmizela, kroužila po obloze bez zjevného důvodu po dobu několika sekund.

Luke Pawsey to viděl, když se 22. června nacházel v Northamptonu, zatímco jeho známé, Lauren Testerové, se to podařilo natočit z jejího domova v Brixworthu (video v původním článku, viz odkaz nahoře).

Dvacetiletý Pawsey, který pracuje v týmu sociální péče městského úřadu pro okres Northamptonshire, byl ohromen tím, co viděl, a věří, že to bylo „mimozemské“.

„Opravdu věřím, že tam venku existuje mimozemský život, ale my si ho prostě nejsme vědomi, nebo jsme příliš naivní a myslíme si, že tam nic není,” řekl.

„Myslím, že se jedná o neidentifikovaný létající předmět (UFO), ale lidé si obvykle představí vesmírnou loď, což si nemyslím že právě to to bylo.

„Ale můžeme vědět, co je tam venku, obzvlášť pokud to pro nás neexistuje? Mohli to být mimozemšťané, ale nechci to říci s jistotou, protože nevím.“

A není to poprvé, co se nad městem tento jev objevil.

Na obloze nad Northamptonem byl v roce 2014 spatřen objekt velmi podobný kouli, tehdy bylo naznačováno, že mohlo jít o „kulový blesk“.

Luke si nemyslí, že to byl blesk nebo něco člověkem vyrobeného, protože se to podobalo ohni, ale připustil, že když jsou pozorování UFO vystavena na internetu, nikdo jim nevěří.

Je také překvapen, že to neviděl větší počet lidí a nemluví se o tom, protože to muselo být pozované velkým počtem lidí.

„Je to nepochopitelné a je to opravdu záhada, proto mě to tak zajímá,“ řekl.

„Nikdo neví, co to je, a než seženete někoho, aby se na to podíval, je to pryč.

„Proto je tak dobré, že se Lauren podařilo to zachytit na videu během tak krátkého času.”

(Podívejte se na video zde )

 

Komentář: Chápeme, proč se lidé kloní  k vysvětlení, že šlo o „UFO“ – tyto věci vypadají, jakoby byly inteligentně řízeny. Je však pravděpodobnější, že tento  rotující pohyb dělají v důsledku lokálního narušení elektromagnetického pole. Což samozřejmě stále ještě nevysvětluje, čím přesně jsou a odkud pocházejí (je těžké například uvěřit, že jde o vesmírné meteory!) …

Každopádně je to již potřetí, kdy jsme narazili na podobnou zprávu o „kroužící ohnivé kouli“ na v této oblasti: v nebo poblíž města Northampton nebo v anglickém Midlands.

V červnu 2014 se stalo toto:

Tajemná tančící ohnivá koule natočena kamerou v Northamptonu ve Velké Británii

V roce 2015 se stalo následující (v Brackley, asi 15 km od Northamptonu):

Na tom místě musí být něčím specifické, co tento jev usnadňuje. Je to opravdu ohromující…

 

SOTT archiv: What, AGAIN?! ‘Looping’ fireball seen in the sky over Northampton, UK

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank