SOTT Proměny Země – srpen 2019: Extrémní počasí, planetární změny, meteory

SOTT Media
Titulky: redakce NaSeveru.org
4.září 2019

 

Silný déšť, kroupy a ničivé záplavy během srpna po celém světě zabily stovky lidí a další miliony vyhnaly z domovů.

Indie patřila mezi nejpostiženější země, zemřelo zde během všeobecné devastace více než 200 lidí. A to vše spolu s předčasným sněžením v Himáčalpradéši, což naznačuje brzkou zimní sezónu.

Supertajfun Lekima zasáhl střední Činu s nárazovým větrem o rychlosti až 221 km/h, doprovázený silnými záplavami; 56 bylo zabito a miliony byly donuceny k evakuaci.

Také na Španělsko udeřilo tento měsíc extrémní počasí; záplavy, kroupy a dokonce i tornáda. Mezitím na Gran Canarii se přírodní požáry vymknuly kontrole a vyžádaly si evakuaci téméř 10.000 obyvatel.

Divoké požáry se prohnaly napříč celým světem, ale média se zaměřila na Amazonii a svalovala vinu na globální oteplování; přírodní požáry ve střední Africe byly ignorovány…. i přesto, že byly třikrát rozsáhlejší. Navzdory všemu tomu humbuku na Afriku případalo 70% z 10.000 požárů, které hořely napříč světem během průměrného srpnového dne, přestože počet požárů je rok po roce víceméně stejný.

Co však bylo výjimečné: 34.000 čtverečních kilometrů spáleniště po požárech ve čtyřech Sibiřských oblastech, pravděpodobně zapálených blesky a šířených silnými větry.

Spolu s tím vším mnohé další události v srpnovém vydání SOTT Proměny Země…

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank