Záběry UFO jsou pravé – armáda USA komentovala záhadná videa natočená ze stíhaček

Aktuálně.cz
19.září 2019

 

Americké námořnictvo potvrdilo pravost tří videí, která mezi lety 2004 a 2015 pořídili jejich piloti. Na záznamech jsou vidět rychle se pohybující podlouhlé neznámé objekty. Nazývat je UFO, tedy neidentifikovanými létajícími objekty, se armáda zdráhá. Přiznává ale, že neví, co přesně se na obloze prohánělo.

“Jedná se o neidentifikovatelné vzdušné jevy,” potvrdil serveru CNN mluvčí Joseph Gradisher, výraz “UFO” ale nepoužil.

Objekt na záznamu z listopadu 2004 krátce zachytila kamera umístěná na zbrani stíhačky F/A-18 Hornet. “Jak jsem se přiblížil… Prudce to zrychlilo a zmizelo za méně než dvě vteřiny,” vzpomíná dnes už vysloužilý námořní pilot David Frasor na zážitek, který má podle svých slov stále v čerstvé paměti. Zejména ho zaujal zvláštní způsob, jakým se objekt pohyboval. “Nikdy jsem nic takového neviděl,” řekl Frasor.

V dalším, čtyři roky starém případě z ledna 2015, měli piloti čas nad tím, co vidí, přemýšlet. “Je to zatracený dron, kámo,” zní v nahrávce. “Letí proti větru,” odpovídá druhý pilot. Podle námořnictva právě rostoucí obliba bezpilotních letounů v posledních letech zvyšuje také pravděpodobnost výskytu na první pohled nerozpoznatelných objektů.

John Greenwald, zakladatel serveru The Black Vault, který se zabývá zveřejňováním vládních dokumentů, byl podle svých slov překvapen, že námořnictvo objekty neoznačilo právě za drony nebo balony, ale přiznalo, že neví, o co se jedná. Právě Black Vaultu mluvčí námořnictva poprvé na dotaz o pravosti videí odpověděl.

Mluvčí Gradisher zdůraznil, že ve skutečnosti záběry ukazují jen zlomek případů, kdy pilotům do dráhy vletí nerozpoznatelný objekt. “Po mnoho let o nich naši letci neinformovali kvůli stigmatu, který provázel předchozí terminologii, a teoriím, co na těch videích je nebo není,” řekl serveru CNN.

Že námořnictvo pravost videí potvrdilo, je podle něj součástí snahy dodat zejména pilotům ve výcviku odvahu podobné nebezpečné incidenty hlásit.

Zhruba ve stejné době, kdy videa údajných UFO unikla, získal americký list New York Times podrobnosti o projektu amerického ministerstva obrany, který se měl jejich existencí intenzivně zabývat.

“Program pokročilého rozeznávání leteckých hrozeb” byl spuštěn v roce 2007 a mimo jiné zkoumal právě tajemné obrazové a zvukové nahrávky, které pořídili vojenští piloti. Pentagon v roce 2017 sdělil serveru CNN, že projekt, na který bylo z rozpočtu úřadu vyčleněno 22 milionů dolarů (asi 514 milionů korun), byl mezitím ukončen.

 

 

Komentář: The New York Times zveřejnil již v prosinci 2017 a v březnu 2018 tři údajně odtajněná videa amerického námořnictva, o nichž jsme v únoru 2019 přetiskli článek Americké letectvo má důkazy o existenci UFO zjevně mimozemského původu. Portály Novinky.cz a Aktuálně.cz se teď k tématu vracejí, ovšem pokoušejí se spíše o eliminaci škod zlehčováním významu celé události. Přitom právě na Novinkách jsme si mohli loni přečíst třeba toto:

Dnes již bývalý vojenský pilot David Fravor měl v osudný den u amerického námořnictva odlétáno osmnáct let. Na to, s čím se setkal v roce 2004, však přesto nebyl připraven. Když byl vyslán, aby prověřil neidentifikované létající objekty (UFO), setkal se podle svých slov s něčím, co pocházelo z jiného světa.

Můžu říct, že si myslím, že to nebylo z tohoto světa. Nejsem blázen. Nepil jsem. Bylo to po osmnácti rocích letecké praxe. Z toho, s čím jsem se v této oblasti mohl setkat, jsem toho viděl opravdu hodně a nic se tomu ani nepodobalo,“ řekl bývalý pilot stanici ABC News. [zdroj]

Za pozornost tak stojí hlavně aktuální články zahraničních webů, jako například LiveScience.com. Příslušníci armádních leteckých sil zemí na celém světě opakovaně přinášejí svědectví o setkání s objekty, jejichž manévrovací schopnosti vysoce přesahují možnosti nejnovějších pozemských technologií. Alespoň těch veřejně známých. Buď jsme pravidelně konfrontováni s mimozemskými civilizacemi nebo máme k dispozici technologie, které jsou před veřejnosti utajované, případně se jedná o kombinaci obou variant, což je asi nejpravděpodobnější. Není pochyb o tom, že mít k dispozici takové technologie ve veřejné sféře by znamenalo průlom nejen v energetice a dopravě, ale mělo by to ohromný dopad na celou ekonomiku a finanční systém, kterým jsou zotročovány národy na Zemi. Zveřejnění těchto informací v plné šíři se tedy nedá předpokládat, dokud nám budou vládnout současné ‘elity’. Tvrzení zástupců Pentagonu, že program takového významu byl ukončen, se dá považovat za odvádění pozornosti.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank