Meteor za bílého dne nad severním Holandskem

SOTT.net
12.září 2019

 

12.září v odpoledních hodinách se na nebi nad severní částí Holandska objevil extrémně jasný meteor. K události došlo kolem 14:50h nad ostrovem Langeoog ve východní části linie Fríských ostrovů u německého pobřeží.

Zatímco většina meteoroidů jsou objekty, které shoří v atmosféře, tento byl veliký přibližně jako pěst nebo fotbalový míč a meteority z něj pravděpodobně dopadly do Severního moře.

 

 

Deník Metro píše, že ke vzplanutí došlo ve výšce cca 50-100km nad Zemí. Přibližně stovka lidí zaslala zprávu o pozorování. Dokonce i lidé z provincie Noord Brabant, která leží na jihu země, si všimli stopy, kterou meteor zanechal.

Werkgroep Meteoren, organizace, která registruje zprávy o pozorováních, sdělila, že ohnivou kouli pozorovali také lidé v Belgii, Německu, Dánsku a Velké Británii.

Komentář: Pozorovat meteor za bílého dne bylo ještě v minulém století považováno za extrémně vzácnou událost v životě člověka a většina lidí se s tím nikdy nesetkala. V posledních letech už se o takovou raritu nejedná… minimálně jednu takovou událost zachytili v USA letos v dubnu: Meteor zazářil za bílého dne nad jihozápadním Missouri; tlaková vlna otřásla domy

SOTT.net monitoruje zprávy o meteorech zhruba deset let a vše nasvědčuje tomu, že v naší soustavě ‘houstne provoz’: Datové záznamy NASA jsou v souladu z pozorováním obyvatel – četnost ohnivých koulí je na vzestupu

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank