Rekordní sněžení v Kanadě: poslední zářijový víkend přinesl na některých místech téměř metr sněhu

Daily Hive
Překlad: NaSeveru.org
30.září 2019
Titulní foto © LaraFominoff / Twitter

 

Tak toto je na zápis do kronik. Po mnoha varováních, které předcházely předpovědím pro kanadské prérie na poslední víkend září, se se vší vervou vrátila stará dobrá Paní Zima.

Podle Weather Network přinášely silné větry podobné se blizardu sníh na území jižní Alberty a Saskatchewanu během celého víkendu s největší nadílkou během neděle.

A kolik napadlo, ptáte se?

V Národním parku Waterton zaregistrovali celkem 95cm. V Chain Lakes 80cm. Dokonce i Lethbridge [910m.n.m, pozn.překl] zaznamenalo 55cm.

 

 

V Calgary jen v neděli napadlo 24,6cm sněhu, což je historický zářijový rekord; předchozí největší nadílky jsou z z let 1895 (19.9. – 22,9cm) a 1925 (28.9. – 19,8cm).

 

Kanada, rekordní sněžení, září 2019

Současná vrstva 26 centimetrů sněhu je jen 4cm od největšího sněžení, které kdy v Calgary bylo během podzimu zaznamenáno, jak uvádí YYC twitterový profil Weather Records což jinými slovy znamená, že současná sněhová nadílka je větší, než jakou obvykle Calgary má v říjnu, listopadu nebo první polovině prosince.

Přestože sněhová výstraha od Environment Canada nadále platí (byla obnovena v pondělí ráno v půl páté), vypadá to, že nejhorší už je pryč. Není třeba zdůrazňovat, že tohle nebyla běžná zářijová neděle.

 

SOTT archiv: Sunday’s September snowfall broke records in Alberta – up to 3 feet reported

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank