Falešné maso: Subway začne prodávat sendviče s rostlinnou náhražkou – skvělý byznys, ale i nástroj na likvidaci zdraví obyvatelstva

Jiří Černý
VTM
8.srpna 2019

 

Víte, co mají společného společnosti Del Taco, Burger King, Tim Hortons a Little Caesars? Všechny do svého sortimentu již zařadily jídla obsahující rostlinné alternativy masa. A nyní se k nim připojil i světoznámý výrobce sendvičů Subway.

Dotyčný řetězec oznámil, že uzavřel partnerství s firmou Beyond Meat, díky čemuž bude moct zákazníkům svých 685 restaurací v Severní Americe nabídnout speciální sendvič zvaný Beyond Meatball Marinara.

Beyond Meatball Marinara bude dlouhý cca 15 centimetrů a měl by obsahovat 24 gramů proteinu.

 

Falešné maso jede!

Obliba podobných výrobků v poslední době prudce stoupá. Například již zmíněný Burger King začátkem srpna informoval o tom, že jeho Impossible Whopper s rostlinnými placičkami, který jste si ještě nedávno mohli koupit jen v St. Louis, bude dostupný v celých Spojených státech.

„Od dubna, kdy jsme poprvé zahájili naše tržní testy v St. Louis a později na šesti dalších trzích po celé zemi, jsme zaznamenali skvělou zpětnou vazbu,“ komentoval to šéf severoamerické divize Burger Kingu Christopher Finazzo.

Proti tomuto trendu zatím nemají žádné námitky ani regulátoři. Food and Drug Administration (FDA) minulý měsíc označila klíčovou ingredienci výše jmenovaných burgerů – tzv. sójový leghemoglobin – za bezpečnou. To mj. znamená, že v amerických obchodech s potravinami by už brzy mohl být k dostání i surový produkt.

 

Komentář: S narůstajícím tlakem na omezení spotřeby masa, který se snaží vytvářet projektanti agendy boje za klima, se trh nabízí s tím, co uspokojí každého neinformovaného člověka, jenž si dělá starosti o životní prostředí a věří, že tak přispěje k záchraně planety. Pokud uvažujete o přechodu na rostlinné náhražky masných produktů, přečtěte si nejdřív jejich složení a zamyslete se, jestli to je potrava, která dokáže našemu tělu dodat vše potřebné. Nemluvě o ekologičnosti celého výrobního procesu, který je od vypěstování a dovozu surovin až po výsledný produkt asi tak šetrný k naší planetě, jako výroba baterií do elektromobilů.

image_pdfimage_print
  •  
  •  
  • 1
  •  
    1
    Share

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.