Útočník z Paříže byl dezorientovaný a slyšel hlasy – čin šetří protiteroristické oddělení

Novinky.cz
4.října 2019

 

Manželka zaměstnance pařížské policejní prefektury, který ve čtvrtek ubodal čtyři kolegy, při výslechu uvedla, že její muž byl noc předtím dezorientovaný a slyšel hlasy, uvedl server bfmtv.com. Úřady zatím o motivech útočníka neinformovaly. Podle médií se domnívají, že incident mohl souviset se vztahy na pracovišti, ovšem čin během dne převzalo protiteroristické oddělení prokuratury.

Agresor, kterým byl podle tisku pětačtyřicetiletý informační technik Michael Harpon, byl podle některých médií neslyšící nebo hluchoněmý a před 18 měsíci přestoupil na islám. Jeho manželku, údajně rovněž neslyšící praktikující muslimku, vzala policie ve čtvrtek do vazby. Zadržela i několik dalších lidí, včetně útočníkova bratra.

Vyšetřování případu zahájila protiteroristická jednotka pařížské prokuratury. Čin je tak nyní vyšetřován jako mnohonásobná vražda související s teroristickým počínáním. “Ve světle důkazů v této fázi shromážděných kriminalisty se dnes národní protiteroristická jednotka prokuratury ujala vyšetřování činů spáchaných včera (ve čtvrtek) na policejní prokuratuře,” uvedla v pátek pařížská prokuratura.

Prohlídka bydliště pravděpodobného pachatele, jehož nakonec zastřelil jeden z policistů, podle bfmtv.com mnoho nepřinesla. Policisté zabavili počítače a telefony, které nyní analyzují.

Harpon měl podle bfmtv.com mezi kolegy dobrou pověst, ale v poslední době se cítil frustrovaný, protože se mu nedařilo stoupat ve firemní hierarchii. „Už několik měsíců požadoval přidělení tlumočníka do znakového jazyka a doufal, že by mohl postoupit na pozici vývojáře,“ napsal server.

Útočník ve čtvrtek po poledni zabil tři policisty a jednoho administrativního pracovníka. Oběťmi se stali tři muži a jedna žena. Další člověk byl těžce zraněn, ale není v ohrožení života.

 

Komentář: Před pár dny jsme přetiskli článek o projektu MKULTRA. Tento případ z Paříže se nápadně podobá incidentům, v nichž s největší pravděpodobností figurovali lidé, kteří byli nějakým způsobem ovládáni.

Za zmínku stojí několik faktů. Nemůže zůstat bez povšimnutí, že k události došlo nedaleko Notre Dame, což v každém případě znovu vzbudí emoce v souvislosti s požárem katedrály v dubnu tohoto roku, obzvlášť v kombinaci s uvedenou informací ohledně konvertování M.Harpona k islámu (což se jeví jako úmyslně hozená udička), přestože tisková mluvčí vlády Sibeth Ndiaye zdůraznila, že nelze automaticky považovat každého muslima za radikála. Do toho započítejme, že v poslední době je samotná francouzská policie ve varu, začíná docházet k velkým protestům a stávkám kvůli stoupajícím případům sebevražd policistů, špatným pracovním podmínkám a důchodové reformě. Kdyby se policie měla připojit ke Žlutým vestám, Macronův režim by nejspíš padl. Ve hře je příliš mnoho a tak se každá událost, která odvede pozornost od skutečných problémů, vládnoucím kruhům velice hodí.

Harpon byl ve službě přes 20 let, z toho 16 na policejní centrále, kde pracoval jako administrátor ve střežené sekci budovy s bezpečnostní prověrkou, a za celou dobu neprojevil jediný náznak psychické lability. Byl v uplynulé době z nějakého důvodu vytipován jako osoba vhodná k manipulaci s možností pozdějšího využití?

 

 

SOTT archiv: Police officer stabs four of his fellow policemen to death in Paris – UPDATE: Killer had ‘converted to Islam’ and ‘heard voices’ before rampage

image_pdfimage_print
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank