Podivná světla u pobřeží Severní Karolíny vyvolala debatu o UFO: mimozemšťané nebo armáda?

Mark Price
The Charlotte Observer
Překlad: NaSeveru.org
4.října 2019
Foto © William Guy/YouTube

 

Skupina světel, která byla pozorována u břehů Outer Banks v Severní Karolíně, spustila vlnu komentářů o tom, jestli se jedná o skutečné UFO nebo to byla jen součást záhadného vojenského cvičení.

William Guy nahrál jednatřicetivteřinové video na YouTube 28.září. Je na něm vidět 14 svítících koulí nad vodou. On sám tomu dal titulek ‘pozorování skutečného UFO’.

“Řekne mi někdo, co to je?”, ptá se muž v nahrávce. “Jsme uprostřed oceánu, na trajektu, nic kolem nás není. Podívejte. Vůbec nic. Žádná pevnina nebo něco takového.”

Muž sdělil zástupcům vydavatelství MCClutchy [majitel The Charlotte Observer, pozn.překl.], že je z Indiany a patří do skupiny dělníků, kteří byly vysláni na ostrov Ocracoke, aby provedli sanační práce po hurikánu Dorian.

 

 

Video bylo natočeno z paluby trajektu přes Pamlico Sound na cestě z Ocracoke Island do pevninského Swan Quarter, řekl. Světla byla viditelná nejméně minutu a půl, uvedl na YouTube.

Pamlico Sound není na otevřeném moři; tato vodní plocha odděluje Outer Banks od pevniny Severní Karolíny.

K události došlo 13.září jak informuje UFOS sighting LPKZ 2019, jeden z mnoha webů a bulvárních deníků, které otiskly Williamův příběh.

“Nahrávka šokovala svět konspirací”, napsal britský bulvár Daily Star. “Připravte se na překvapení”, zmínil LADbible.

Komentátoři na YouTube jsou rozděleni na dva tábory podle toho, jestli se přiklánějí k verzi skutečného UFO a nebo světla považují za světlice používané armádou. Ta druhá varianta má rozhodně své opodstatnění vzhledem k tomu, že v okolí je několik základen včetně Camp Lejeune a Fort Bragg.

“Vím, co ty světla jsou”, napsal Derrick Chennault. “Sloužil jsem v druhé letce v Cherry Point, NC… pravidelně jsme při večerních cvičeních vypouštěli světlice ze zadní části letadla… jsem rád, že armáda pořád dovede lidi vystrašit.”

Williama to úplně nepřesvědčuje. “Hodně lidí, se kterými jsem mluvil, říkalo, že to byly světlice, ale také říkali, že něco takového, jako jsem natočil, nikdy neviděli.”

Severní Karolína je považována za jedno z míst v USA, kde jsou pozorování UFO nejčastější. Včetně incidentu z listopadu 2018, kdy rybář nafilmoval dva páry světel u mysu Cape Lookout National Seashore.

Zástupci služby národního parku sdělili deníku The Charlotte Observer, že si nejsou jisti, co jsou světla zač, ale označili je za podivná.

 

Komentář: Komentátoři na YouTube vyčítají Guyovi nejvíce to, že zabíral obraz ve vertikální poloze mobilního telefonu, nedofilmoval událost do konce a že neukázal, co se dělo na lodi. Mnoho z nich považuje video za pokus o mystifikaci, znehodnocování opravdových případů UFO a vyslovují pochyby i vzhledem k tomu, že nikdo z dalších cestujících žádné video události nepublikoval. Přestože videu se dá leccos vytkout, pozorovaný jev je velice podobný tomu, co zachytil zmíněný rybář na konci loňského roku u Cape Lookout – a tam světla vydržela ve vzduchu dlouhé desítky minut, takže o světlice rozhodně jít nemohlo. Překlad loňského článku jsme otiskli pod názvem UFO? Rybář ze Severní Karolíny natočil video měnících se světel nad oceánem. Skutečnost, že ani členové služby národního parku nejsou schopni s určitostí potvrdit, co jsou světla zač, je zvláštní, neboť pokud by se jednalo o vojenské světlice, tito lidé by měli být velmi dobře obeznámeni s tím, jak na obloze vypadají a jak se chovají.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank