Každý, kdo se vydává do divočiny, si musí přečíst knihu Zmizení – kód 411: Lovci

Lee Peacock
Dispatches from the LP-OP
Překlad: NaSeveru.org
31.srpna 2016

 

Zmizení – kód 411 – Lovci: Nevysvětlitelná zmizení [Missing 411 – Hunters: Unexplained Disappearances] od autora Davida Paulidese, je jednou z nejvíce fascinujících – a strašidelných – knih, které jsem kdy četl, a myslím si, že mnoho z vás ve čtenářském publiku, zejména lovci, si jí také bude chtít přečíst.

Tato kniha, která má 348 stránek a vyšla na začátku tohoto roku, popisuje téměř 150 neobvyklých případů lovců, kteří v průběhu let zmizeli po celé zemi, většina z nich beze stopy a jejich těla nikdy nebyla nalezena.

Paulides je investigativní novinář, který strávil velkou část své kariéry vyšetřováním nezvěstných lidí a ve své knize neuvádí jen běžné, ničím nezajímavé případy zmizelých lovců. Místo toho každý případ v knize splňuje určitá neobvyklá kritéria, včetně případů, kdy pátrací psi nemohou najít stopu, případy s výskytem neobvyklého počasí, případy v blízkosti míst, kde již došlo k předchozím zmizením, případy, kdy je oběť nalezena v oblasti, která byla již dříve prohledána, případy poblíž vodních ploch a případy lovců se zdravotním postižením nebo onemocněním.

Paulides se také podrobněji zaměřuje na případy, kdy lovec zmizí pozdě odpoledne nebo brzy večer. Převažující čas, kdy dojde ke zmizení, je podle je převážně těsně před setměním.

Čeká na vás stránka za stránkou velmi podrobných zpráv o lidech mnoha odlišných profesí a sociálního postavení, kteří zmizí při lovu všemožných druhů divoké zvěře, v různých oblastech země. Nejstarší zprávy v knize sahají až do 90. let 19. století a některé se staly nedávno v loňském roce. Paulides je také velmi dobrý ve spojování souvislostí mezi různými případy, často oddělenými celými desetiletími, které mají podivné podobnosti, jež vás přimějí nejen se zamyslet, ale také se pravděpodobně začnete ohlížet přes rameno, až příště vstoupíte do lesa.

Jeden konkrétní aspekt knihy, který mi připadal nesmírně zajímavý, je ten, jak Paulides zdůrazňuje, že lovci s luky mizí v mnohem větším počtu než lovci se střelnými zbraněmi. Naznačuje, že lovci s luky se musí pohybovat co nejtišeji, aby se dostali blízko ke svým cílům, do dobrého postavení, a mohou se tudíž ocitnout přímo u něčeho neočekávaného když neslyšně procházejí lesem.

Dalším zajímavým aspektem knihy je, že Paulides nechává vysvětlení těchto zmizení bez odpovědi. Kniha odvádí skvělou práci tím, že ukazuje, jak se tam venku v lese něco děje, ale co to je, je ponecháno diskusi. Pokud hledáte dobrou knihu, která vás opravdu donutí se zamyslet, Zmizení – kód 411: Lovci je kniha, kterou byste si neměli nechat ujít, obzvlášť pokud trávíte hodně času venku.

Chcete-li si zakoupit knihu Zmizení – kód 411: Lovci, navštivte Paulidesovy webové stránky na adrese canammissing.com. Když už tam budete, mohly by vás zajímat některé z jeho dalších knih. Patří mezi ně Zmizení – kód 411: Západní Spojené Státy [Missing 411: Western United States], Zmizení kód – 411: Východní Spojené Státy [Missing 411: Eastern United States], Zmizení kód – 411: Severní Amerika a dál [Missing 411: North America and Beyond], Zmizení – kód 411: Záleží na maličkostech [Missing 411: The Devil’s in the Detail] a Zmizení – kód 411: Shoda okolností nutící k zamyšlení [Missing 411: A Sobering Coincidence]. Každá kniha se prodává za $24.95.

Abych byl upřímný, nyní, když jsem přečetl Zmizení – kód 411: Lovci, mám v plánu přečíst všechny ostatní Paulidesovy knihy. Pokud jsou i jen z poloviny tak fascinující jako Zmizení – kód 411: Lovci, pak se mám na co těšit. Ti z vás, kteří již přečetli Zmizení – kód 411: Lovci, budou vědět, o čem mluvím.


Komentář
: Paulidesovy knihy jsou vynikající. Od vydání Lovců také natočil skvělý dokumentární film, ve kterém probírá některé z jeho případových studií. Jeho knihy a filmy jsou k dispozici na jeho webových stránkách CanAm.

Související články:

 

SOTT archiv: Anyone venturing into the woods needs to read Missing 411 – Hunters

image_pdfimage_print
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank