Blesk zanechal téměř metr hlubokou, přes 4 metry širokou trhlinu v zemi v blízkosti čerpací stanice v Texasu

Strange Sounds
Překlad: NaSeveru.org
30.října 2019
Foto © Fox4News

Mimořádně silný blesk vytvořil 30.října chvíli po 18.hodině trhlinu na parkovišti ve Fort Worth, Texas, v oblasti ulic Shadydell Drive a Boat Club Road.

V parkovišti u čerpací stanice Chevron teď zeje díra která je místy 90cm hluboká a má 4,5m v průměru. Nikdy jsem o podobné události neslyšel. Dost silný blesk, nemyslíte?

Zásah blesku vytrhl téměř 200kg čerpadlo ze země a zanechal tuto ohromnou trhlinu v zemi.

Exploze koliduje s 81.výročím vysílání rozhlasové hry Válka světů, ve které z nebe spadne podivný válec a ze země vylezou mimozemšťané, kteří začnou útočit.

“Když jsem projížděl kolem, neměl jsem slov,” řekl Don Thomasson, jeden z přihlížejících. “Musel jsem zastavit a jít se na to podívat. To přece musí být něco jiného, to není možné,” přitakával Joe Guhadro.

Zde je záznam z bezpečnostní kamery:

…tady následky zásahu blesku:

Členové odklízecí jednotky uvedli, že palivová nádrž umístěná 3 metry pod povrchem vypadá nepoškozeně a nic z ní neuniká.

Komentář: Je opravdu zajímavé, kolikrát už se v posledních letech stalo, že chemické provozy a sklady hnojiv zasáhl blesk (případně něco, o čem se domníváme, že jsou jiné formy atmosférických plazmových výbojů, včetně těch způsobených meteory). Určité chemikálie a jejich určité koncentrace se jeví jako atraktory pro elektrické výboje.

Asfalt a zemina byly vyvrženy až 20 metrů daleko. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. “Rozervalo to beton, to je šílený,” nechápal další z přítomných, Zak Moore. Wendy Jimenez zrovna pracovala v nedaleké koblihárně, když došlo k explozi. “Byla to hrozná rána, s kolegou jsme se na sebe nechápavě dívali ‘Co to jako mělo bejt?’ “, vzpomíná.

Blesk udeřil do čerpací stanice, Fort Worth, Texas

SOTT archive: Whoa! Lightning strike leaves 15-FOOT HOLE at gas station in Fort Worth, Texas

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

4 thoughts on “Blesk zanechal téměř metr hlubokou, přes 4 metry širokou trhlinu v zemi v blízkosti čerpací stanice v Texasu

 • blank
  November 6, 2019 at 10:06
  Permalink

  Zdravíme
  prý tu někdy píše paní Pozorovatelka už se na ní těšíme,
  jestli by mohla, či kolektiv autorů mohl odpovědět zda je to pravda. Díky lepší se tvoří skládačka.

  Mimochodem bodejť by se neblýskalo u benzínek, totiž kolem ropy (je snad z podzemí?) bude ještě zdá se haló, Pluto a Saturn a jejich vzájemné působení.

  • blank
   November 6, 2019 at 11:07
   Permalink

   Ad PP: Myslím, že se dočkáte 🙂
   Ad Pluto & Saturn: Je to daleko komplexnější, více o tom v kategorii Proměny Země. Určitě nás čeká ještě hodně překvapení, jak říkáte.

  • blank
   November 6, 2019 at 11:13
   Permalink

   Není v tuto chvíli v našich silách se bez Akismetu obejít, takže zpoždění při schvalování komentářů je nevyhnutelné. Ale mělo by to nahrávat psaní kvalitnějších komentářů, které si autor(ka) promyslí, což, doufejme, přispěje ke smysluplné, hodnotnější diskusi.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank