SOTT Proměny Země – říjen 2019: Extrémní počasí, planetární změny, meteory

SOTT Media
Překlad a titulky: NaSeveru.org
6.listopadu 2019

 

Oheň na nebi – frekvence ohnivých koulí a sotva registrovaných blízkých průletů kosmických těles u Země nás rozhodně zaujala. Co se nám vesmír snaží sdělit?

Irsko, Skotsko, Portugalsko, USA, Kanada a Čína zaznamenaly nejjasnější meteory tento měsíc, zatímco NASA byla téměř pro smích díky velkému počtu těles, které nestačila zaregistrovat s předstihem, což jasně ukázalo, že proti možnému dopadu kosmického kamení jsme zcela bezbraní.

Silné bouře a záplavy nadále přinášely chaos po celém světě a způsobily rozsáhlé škody v Saúdské Arábii, Itálii, Turecku, Egyptě, Indii, Japonsku a Španělsku.

Hurikánová sezóna pokračovala; Japonsko zaznamenalo nejsilnější bouři za posledních 60 let během supertajfunu Hagibis a Korea trpěla následky tajfunu Mitag. Velká Británie a Irsko byly zasaženy přívalovými dešti před i po příchodu hurikánu Lorenzo, který mezitím pustošil Azory.

Na Filipínách zemřelo několik lidí a mnoho dalších bylo zraněno, když v zemi došlo ne k jednomu, ale ke třem zemětřesením o síle přes M6 během dvou týdnů.

Říjnové sněžení je v současnosti novým normálem. To jen kdybyste si vzpomněli, jak se mluvilo o tajících polárních čepičkách, umírajících ledních medvědech a rekordním horku. Říjen přinesl měsíční úhrn sněhových srážek do jižního Yukonu; 25cm napadlo ve Washingtonu; nečekané chladno a husté sněžení překvapilo Texas, stejně jako části Ruska a Kanady… a to máme podzim.

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank