Asteroid o velikosti Velké pyramidy by se mohl srazit se Zemí v roce 2022

Sputnik News
Překlad: NaSeveru.org
16.listopad 2019


Vědci z Americké vesmírné agentury tvrdí, že ke srážce asteroidu o velikosti fotbalového hřiště s naší planetou dochází každých 2000 let, přičemž další obrovský kámen směřuje k Zemi.

NASA právě  oznámila, kdy obrovský asteroid, označený jako JF1, narazí do Země, pokud bude pokračovat po stejné dráze – a není to za tak příliš dlouho.

Americká vesmírná agentura předpověděla, že 128 metrů dlouhý vesmírný kámen – velký jako Velká pyramida v egyptské Gíze – se může srazit s naší planetou 6. dubna 2022, což by mohlo mít devastující následky, např. v podobě vyhlazení celého města během několika málo sekund a smrt miliónů lidí.

Předpokládá se, že srážka JF1 se Zemí uvolní energii  odpovídající 230 kilotunám TNT – patnáctkrát silnější než atomová bomba svržená na Hirošimu, která měla energii odpovídající 15 kilotunám TNT.

„Větší NEO [objekty blízké Zemi] delší než 140 metrů mohou způsobit rozsáhlé poškození celých regionům nebo kontinentům,“ uvedla zpráva o nebezpečí dopadu asteroidů doručená Bílému domu v roce 2018.

„Podobné objekty by zasáhly Zemi s energií minimálně přesahující 60 megatun TNT, což je více, než nejsilnější jaderné zařízení, jaké kdy bylo testováno. Naštěstí jsou tyto objekty mnohem méně běžné a snáze zachytitelné a sledované než menší NEO,” uvádí se dále ve zprávě.

 

Komentář: V posledních několika desetiletích dochází k neustálému nárůstu množství těchto objektů a četnost „nově objevených“ vesmírných kamenů, prolétávajících kolem, je znepokojující. A převážně není pravda, na rozdíl od toho co média chtějí, abyste si mysleli, že tyto větší kameny jsou zaznamenány dříve, než proletí, viz. Dušičkové překvapení! Další asteroid těsně minul Zemi – objeven až při průletu – nejtěsnější zaznamenaný průlet

 

Zatímco agentura uvádí, že pravděpodobnost dopadu asteroidu na Zemi v odhadovaném období, je stále poměrně nízká – jen 0.026 – jeho obrovská velikost a potenciální následky kolize znamenají, že jeho pohyb je stále pozorně sledován monitorovacím systémem NASA, Sentry.

 

Komentář: Dále je vhodné zmínit, že vesmírného materiálu ve Sluneční soustavě podle všeho přibývá, např. u velkých planet přibývá měsíců. Poslední zpráva hovoří o tom, že Saturn podle nejnovějších pozorování předběhl v počtu satelitů Jupiter – má jich nyní 82, zatímco největší planeta 79.

 

Související články:

 

SOTT archiv: Asteroid the size of the Great pyramid could hit Earth in 2022

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank