Stabilizované video pozorování UFO z tureckého Kumburgazu roku 2008 publikoval kanál UAP – jeden z nejdiskutovanějších případů znovu budí pozornost

RT
Překlad: NaSeveru.org
6.listopadu 2019
Foto © YouTube / UAP

 

Skupina lidí, kterou zaujaly nahrávky pozorování UFO z Turecka, hlášených v letech 2007 až 2009 [jednalo se o opakovaná pozorování, což je na celé záležitosti ještě pozoruhodnější, pozn.překl.], použila na zpracování těchto původně značně roztřesených záběrů výkonný program pro stabilizaci obrazu, čímž se podařilo získat téměř neskutečné snímky, které přivádějí k úžasu i zkušené ufology.

Počátky záhady se datují do roku 2008, kdy příslušník turecké noční hlídky Yalcin Yalman začal nahrávat jasné objekty ve tvaru srpku, které se pravidelně objevovaly a vznášely nad Marmarským mořem poblíž letoviska Kumburgaz.

Tento muž si získal pozornost jako pozorovatel UFO a jeho videa se brzy stala senzací díky své autentičnosti, kterou potvrdili mnozí experti a očití svědci, kteří stejné objekty pozorovali v čase shodném s dobou filmování.

Vybavení, které Yalman použil, nebylo zdaleka profesionální a první záběry, jež pořidil, byly hodně roztřesené. Kvalita a rozlišení nestabilizovaných záběrů byla hodně proměnlivá v závislosti na použitém přiblížení, což vedlo některé skeptiky k závěrům, že objekty UFO byly ve skutečnosti neviditelné drony nebo jiné stroje letectva.

 

 

 

O stabilizaci obrazu pořízených záznamů se různí lidé pokusili již několikrát a ten nejnovější pokus byl publikován na internetu na začátku listopadu. Publikoval jej YouTube kanál UAP (Unidentified Aerial Phenomena) a nahrávka se pokouší o objasnění nazelenalých teček uprostřed osvíceného srpkovitého objektu.

Videoklip byl přijat s nadšením mezi uživateli internetu zejména kvůli vynikající kvalitě, přičemž mnoho z nich si, pochopitelně, všimlo do očí bijící podobnosti přiblížených objektů s tím, jak si většina veřejnosti představuje mimozemšťany.

 

 

Nové zpracování záběrů z Kumburgazu ještě podpořilo nárůst zájmu o nevysvětlitelné vzdušné jevy zachycené v poslední době na videokamery. Nedávno se jednalo o tři videa, která zachycovala údajná setkání letadel námořnictva USA a jejichž autentičnost armáda potvrdila.

Tato zpráva se stala středem pozornosti vzhledem k neustálým zvěstem o tom, že armáda USA stále sleduje mimozemská plavidla, která navštěvují Zemi nebo je s nimi dokonce v kontaktu.

V říjnu tohoto roku se armáda dostala na hlavní stránky všech médií ohlášením spolupráce se skupinou To The Stars Academy of Arts and Science (TTSA). Tato skupina, kterou založil bývalý kytarista skupiny Blink-182 Tom DeLonge, tvrdí, že vlastní několik kusů záhadných kovových materiálů, jejichž zpracování přesahuje možnosti dnešních pozemských technologií.

Dokumenty, které se vztahují k dohodě o společném výzkumu mezi TTSA a armádou, které publikoval web War Zone (Cooperative Research and Development Agreement – CRADA), zmiňují, že armáda chce určit a otestovat předané materiály ve vládních laboratořích a porovnat je s těmi, které jsou známé.

 

Komentář: Autenticitu nahrávky z Kumburgazu potvrdil i Richar Dolan, autor dvoudílné knihy ‘UFO & National Security State’, která bezprecedentním způsobem zmapovala téměř všechny dostupné, archivované UFO incidenty s armádními jednotkami států celého světa. Společně se svou ženou Tracy, která s ním na výzkumu spolupracuje, publikovali následující rozbor…

 

 

SOTT archiv: UFO enthusiasts stabilize shaky 2008 video footage from Turkey

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank