Změna klimatu: neúprosná agenda zelené utopie – návrat do středověku

FriendsOfScience.org
Překlad: NaSeveru.org
27.listopadu 2019

 

Zelení sní o světě s nulovými emisemi bez uhlí, ropy a zemního plynu. Měli by se ale zamyslet nad tím, co si přejí.

Zaprvé by nebylo možné vyrábět ve velkém ocel bez koksu z koksovatelného uhlí, používaného k odstranění kyslíku ze železné rudy. Lidé by mohli kácet stromy v lesích na dřevěné uhlí za účelem výroby surového železa a surové oceli, ale lesy by byly brzy vyčerpány. Uhlí zachránilo lesy před tímto osudem.

Mohli bychom vyrábět zlato a stříbro bez použití minerálních uhlovodíků a s pomocí vynalézavosti bychom mohli pravděpodobně vyrábět nezušlechtěnou měď, olovo a cín a slitiny jako mosaz a bronz. Bylo by však nemožné vyrobit velké množství jaderných paliv, cementu, hliníku, zušlechtěných kovů, plastů, nylonu, syntetických látek, petrochemických látek a akrylátové trubky by byly nevyrobitelné.

Výroba větrných turbín a solárních panelů by bez fosilních paliv také nebyla možná. Větrná turbína potřebuje spoustu oceli, k tomu beton, uhlíková vlákna a skelné polymery a také mnoho dalších zušlechtěných kovů – měd, hliník, vzácné kovy, zinek a molybden. Solární panely a baterie potřebují vysoce ryzí přísady – křemík, olovo, lithium, nikl, kadmium, zinek, stříbro, mangan a grafit – to vše je těžké vyrobit v pecích, které spalují dřevěné uhlí na vaší zahradě. Přeprava, montáž a údržba větrných a solárních farem a jejich silnic a přenosových vedení vyžaduje velmi mnoho naftou poháněných strojů.

Každý stroj na zemi potřebuje uhlovodíky pro motorový olej, olej pro ozubená kola, převodový olej, brzdovou kapalinu, hydraulický olej a mazací olej. K mazání bychom samozřejmě mohli použít oleje z tuleňů, včelího vosku a velryb – objev ropy zachránil velryby před tímto osudem.

Silnice by byly velkou výzvou bez bitumenů na bázi oleje. Římané stavěli docela dobré silnice z dlažebních kamenů (to by snížilo nezaměstnanost). Ale těžká práce by moc nevoněla stárnoucí generaci baby boomers [označení lidí narozených během ekonomické prosperity v USA následující po 2. světové válce, pozn. překl.] nebo mileniálům naší elektronické éry.

Auta, železnice, motorové čluny, letadla, iPhony, TV a výpočetní tomografie by nebyly. Koně, voli, dvoukolé vozíky, veslice, plachetnice, bylinná medicína a navigace pomocí praporků by se hromadně vrátily. Některé parní traktory na dřevo budou možná fungovat a generátory dřevoplynu mohou nahradit benzín v některých starých autech.

Toto je návrat do světa „nulových emisí“, který pro nás mají naplánovaný zelení extrémisté.

Ale moderní způsob života nelze udržet ekonomikou, která tady byla před uhlím a ropou. Města jsou neudržitelná bez spolehlivých dodávek elektřiny a zemědělských strojů poháněných naftou a dopravy náklaďáků. V zelené utopii bude muset 90% z nás zmizet.

Ale zelení by neměli očekávat, že odejdeme tiše.

 

Komentář: “V zelené utopii bude muset 90% z nás zmizet.” – to je velmi pravděpodobně nedílná součást plánu.

 

SOTT archiv: Draconian Climate Change Agenda: Back to The Medieval Green World

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank