Smart TV: FBI varuje před sledováním a nahráváním domácností prostřednictvím mikrofonů a kamer chytrých televizorů

NBC News
Překlad/zpracování: První zprávy
3.prosince 2019
Foto © NBC News / YouTube screenshot

 

Populární funkce Smart TV, jako je hlasové ovládání a fotoaparát, mohou majitelům ublížit, tvrdí americká televize NBC.

FBI varuje, že chytré televizory lze snadno crackovat a hackeři mohou špehovat lidi v jejich domovech. Kromě toho jsou osobní údaje zasílány přímo společnostem, jako jsou Amazon, Facebook a Netflix a ti mají z toho prospěch.

Na svátky obchody nabízejí „chytré televizory“ a velké slevy. U těchto nákupů však riskujete, že budete platit osobními údaji. Federální vyšetřovací úřad varoval, že vaše televize může být hračkou v rukou hackerů.

V nejlepším případě mohou přepínat kanály, hrát si s hlasitostí a ukazovat vašim dětem obscénní videa. V nejhorším případě se hackeři mohou připojit k televizní kameře a mikrofonu ve vaší ložnici a tiše vás následovat.

„Smart TV“ jsou vybaveny mikrofonem, obvykle zabudovaným do dálkového ovladače, který vám umožňuje ovládat zařízení hlasem a to je právě ono: Odborníci varují: mikrofon vždy funguje a čeká na povel.

Komentář: V loňském a letošním roce bylo uskutečněno několik pokusů s chytrými zařízeními, která nabízí Amazon (Alexa), Google (Assistant) a Apple (Siri) a ukázalo se, že hackerům stačilo připojit se na vestavěné mikrofony s pomocí laserů, klidně i z protějšího domu, a nebylo vůbec třeba zásahu do kódu aplikací. [1], [2]

 

Podle výsledků studie o přezkumu uživatelů provedené v roce 2018 mají miliony „inteligentních televizí“ bezpečnostní otvor. Možná jen vaše data loví hackeři. Nedávná studie zjistila, že mnoho zařízení automaticky odesílá data do Amazonu, Facebooku a Netflixu.

Pokud se vám to nelíbí, zkontrolujte nastavení televizoru. U některých modelů můžete vypnout sběr uživatelských dat a mikrofon. A jak doporučuje FBI, zakryjte fotoaparát černou páskou – chraňte své osobní údaje improvizovanými prostředky.

 

Komentář: Těm, kterým se zamlouvá idea chytré domácnosti řízené dálkově z mobilu nebo hlasem přes různá zařízení, je třeba neustále připomínat, jak moc riskují. Komfort je draze vykoupen zamořením domova elektrosmogem bezdrátového připojení a především absolutní ztrátou soukromí a únikem dat, která může zneužít kdokoliv. Pokud kupujete do domácnosti přístroje s předpokládaným zapojením do sítě 5G, vystavujete všechny členy domácnosti situaci, ze které nebude v dnešní době politické korektnosti a cenzury svobody slova cesty zpět. Nejde jen o to, jaké reklamy se vám budou zobrazovat při každém prohlížení internetu. Mnohem horší bude, když se úřady nebo policie začnou zajímat o vaše názory, třeba i o ty, které vyjadřujete jen doma, šeptem.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank