Podivné zvuky z nebe v holandském Valkenswaardu

SOTT.net
Překlad: NaSeveru.org
13.prosince 2019
Titulní obrázek © Strange Sounds

 

Podivné zvuky z nebe zaznamenal Roy van Zon, obyvatel městečka Valkenswaard na jihu Holandska. Ve večerních hodinách 9. a 10.prosince 2019 pořídil následující nahrávky:

 

 

Na Zonově facebookovém profilu se ozvali další místní obyvatelé a potvrdili, že zvuky zaslechli také. Jeden z nich, Vincent Beckers, dal do komentáře záznam své nahrávky. V živém rozhlasovém vstupu na Radio 538 van Zon uvedl: “Obdržel jsem reakce od lidí, kteří tvrdili, že jsem nahrávky upravil, ale to jsem opravdu neudělal. Jsem moc rád, že nejsem jediný, kdo ty zvuky slyšel, protože jsem si myslel, že blouzním.” V jiném rozhovoru, tentokrát pro Qmusic, van Zon zmínil, že poprvé zvuky zaslechl v pondělí 9.12. a následně podruhé v úterý. Oba původní příspěvky lze dohledat na jeho FB profilu.

Nejmenovaný operátor jeřábu sdělil holandskému deníku Omroep Brabant, že zvuky by mohly pocházet z nějakého jeřábu nebo z jeho bezpečnostních brzd následkem silných poryvů větru. Nicméně další operátoři oslovení deníkem tyto zvuky nerozpoznali jako povědomé.

V následujícím videu je slyšet podivný zvuk z nebe ve městě Gouda z roku 2016 ve srovnání s tím z Valkenswaardu a zní podobně:

 

 

Celé video podivných zvuků z Goudy najdete zde.

Komentář: Další ukázky fenoménu v těchto odkazech…

Zamyšlení nad možným původem těchto zvuků publikoval SOTT Media v tomto videu (anglický originál bez titulků).

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank