‘Ohromné UFO’ nebo drony nad kalifornským městem Menifee?

Sputnik
Překlad: NaSeveru.org
9.prosince 2019
Titulní foto © UFOS & Aliens Santana

 

Svítící objekt by mohl být považován za dron nebo parašutistickou sestavu nebýt dvou skutečností: vůbec se nepohnul a nevydával ani nejmenší zvuk.

Internet byl v posledních týdnech plný příspěvků, které rozebíraly podivné těleso, které se vznášelo nad kalifornským městem Menifee. Nahrávka se poprvé objevila na YouTube 3.prosince, přičemž originální záznam pochází z 19.října 2019 a zachycuje velké množství světel s tlumenou září, z čehož pozorovatelé usuzovali, že by se mohlo jednat o dron, který vykukoval z mraků.

 

 

Tato domněnka byla ovšem záhy zpochybněna kvůli tomu, že objekt se vznášel podle odhadu přibližně 600m nad zemí, což je pro komerčně dostupné drony příliš vysoko. Navíc nebyl slyšet vůbec žádný zvuk – objekt se choval naprosto tiše, ukotvený nad horizontem bez změny pozice, takže diskutéři vyloučili i možnost osvětleného skupinového seskoku parašutistů.

V titulcích k videu tvrdí autor YT kanálu, že těleso, které mnozí označili za ‘neviditelný’ letoun, pozorovalo přes 100 očitých svědků.

“Ať je to cokoliv, nejedná se o žádný CGI podfuk. Je těžké posoudit, jestli světla patří jednomu objektu”, zmínil jeden z komentátorů.

“V jednu chvíli se to obrovské UFO vznášelo na jediném místě víc jak 5 minut a potom náhle odletělo pryč”, napsal autor a další komentující dodal, že pokud tomu tak bylo, “tak se jedná opravdu o úchvatnou nahrávku”.

Uživatelé, kteří video shlédli, berou podle jejich reakcí věrohodný záznam realisticky vypadajícího stroje vážně: “Tohle sdílím! UFO aktivita je opět na vzestupu! Svět se bude muset probudit!”

 

Komentář: Za zmínku stojí fakt, že necelých 20 kilometrů na sever od města se nachází vojenská letecká základna March Air Force Base.

SOTT archiv: ‘Giant UFO’ or drones over California town?

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank