Veganští rodiče z Floridy odsouzeni za vraždu poté, co jejich osmnáctiměsíční syn zemřel na podvýživu

True Pundit
Překlad: NaSeveru.org
19.prosince 2019
Foto © Lee County Sheriff’s Office

Floridský pár, který sdělil policii, že vyživuje své děti veganskou stravou složenou pouze z ovoce a zeleniny, byl ve středu 18. prosince odsouzen za vraždu několik měsíců poté, co jejich syn doma zemřel následkem podvýživy.

Ryan Patrick O’Leary (30 let) a Sheila O’Leary (35) z Cape Coral byli obviněni soudní porotou z vraždy prvního stupně a dalších zločinů, řekla státní zástupkyně Amira Fox.

Policie sdělila, že matka volala 27.září, když zjistila, že její osmnáctiměsíční syn přestal dýchat a je studený. Otec se jej pokoušel vzkřísit, řekl policejní zástupce. Když členové záchranné služby dorazili na místo do jejich domu, prohlásili chlapce za mrtvého, napsal server Fort Myers News-Press.

Chlapec vážil necelých 8 kg, což odpovídá věku sedmiměsíčního dítěte, uvedla policie. Sheila O’Leary údajně sdělila vyšetřovatelům, že rodina se stravuje vegansky a že dává dětem syrové ovoce a zeleninu – převážně mango, banány, avokáda a rambutany (dvousliváky).

“Z nálezů na místě činu se u tohoto případu zvedá žaludek. Při pohledu na fotografie mohu říct, že jako matka ani jako státní zástupkyně na tohle nebudu schopna zapomenout”, prohlásila Amira Fox. “Musím vyzdvihnout práci detektivů a dalších pracovníků z policejního oddělení v Cape Coral za to, jak zvládli náročnou práci na tak strašlivém případu.”

Komentář: Proč se tolik veganských rodičů dopouští tak fatálních přehmatů, že to vede k smrti jejich dětí? Neurologové i psychologové poukazují na fakt, že veganská strava vede v mnoha případech k úpadku kognitivních funkcí a schopnosti kritického myšlení [1], [2], [3], [4]. Pokud se člověk stravuje tímto způsobem, musí být velmi obezřetný, aby si doplnil chybějící minerály, vitamíny a proteiny v rámci doplňků, jinak tím může vážně ohrozit své zdraví. A jak je vidět na případu popsaném v článku, i zdraví svých nejbližších. Nabízí se otázka, proč se veganské stravování tolik propaguje v rámci agendy boje za změnu klimatu. Chtějí z nás mít nemyslící trosky?

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank