Silná sněhová bouře udeřila na kanadský Newfoundland, stav ohrožení vyhlášen v hlavním městě St. John’s

Reuters
Překlad: NaSeveru.org
17. ledna 2020

Titulní foto: © NOAA / GOES-východ. Pořízeno v 17:50 UTC 17. ledna 2020

 

Zimní blizzard udeřil v pátek na atlantské pobřeží Kanady, s poryvy větru přesahující 120 km/h a v některých oblastech nasněžilo více než 60 cm, což donutilo několik měst v provincii Newfoundland a Labrador vyhlásit stav ohrožení.

Starosta hlavního města provincie St. John’s nařídil uzavřít všechny podniky a vyzval lidi, aby nevycházeli z domovů. Na konci dne se podmínky zhoršily natolik, že sněhové pluhy byly staženy ze silnic.

 

Videa a fotografie na sociálních sítích byly dramatické, s podmínkami nulové videlnosti a závěje, které zcela zavály auta a množství sněhu zcela zaválo dveře a okna domů.

„Všem v Newfoundlandu a Labradoru, kteří jsou zasaženi bouří, prosím dodržujete pokyny místních úřadů,“ řekl kanadský premiér Justin Trudeau na Twitteru. „Chceme, abyste zůstali v bezpečí, chceme udržet silnice průjezdné pro záchranná vozidla a odklízení sněhu … Jsme připraveni pomoci v případě nutnosti.”

Tisíce domácností byly odříznuty od elektřiny, uvedla na svých webových stránkách společnost Newfoundland Power, včetně kanceláře veřejenoprávní stanice Canadian Broadcasting Corp v St. John’s.

 

Komentář: Před necelými dvěma týdny zasypala další obrovská bouře části Newfoundlandu 50 cm sněhu.

 

SOTT archiv: Huge blizzard leaves parts of Newfoundland buried under 50 cm of snow

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank