Obrovský závrt v čínském Si-ningu pohltil autobus, který následně explodoval – 6 lidí mrtvých a 16 zraněných

BBC
Překlad: NaSeveru.org
14.ledna 2020

 

Nejméně 6 lidí zahynulo a 16 dalších bylo zraněno poté, co se v čínském Si-ningu rozevřel obrovský závrt, který pohltil autobus a několik chodců.

K události došlo v pondělí 13.1. před nemocnicí hlavního města provincie Čching-chaj ve střední Číně. Záznamy z CCTV ukazují explozi uvnitř závrtu krátce potom, kdy se autobus a někteří z těch, kteří byli v bezprostřední blízkosti propadli dolů.

 

 

 

 

V posledních letech byl v Číně zaznamenán velký počet závrtů s oběťmi na životech.

Záběry z poslední tragédie zachycují okamžik, kdy jsou lidé čekající na autobusové zastávce nuceni prchat, neboť země pod autobusem se začíná hroutit.
Několik lidí se vzápětí pokusilo zachránit pasažéry, ale nakonec skončili v propadlině, která se znenadání ještě více rozevřela.

Podle státních médií měl závrt v průměru téměř 10 metrů. Není zatím jasné, kolik lidí bylo v tom okamžiku uvnitř autobusu.

 

Ohromný závrt, Čching-chaj, Čína

 

Závrty jsou často připisovány konstrukčním pracím a příliš překotné výstavbě v zemi. V roce 2018 zahynuli 4 lidé, kteří se propadli do závrtu v Ta-čou v čínské provincii S’-čchuan. V roce 2013 zemřelo při podobném incidentu 5 osob v průmyslové zóně v Šen-čenu.

 

Komentář: Ovšem tato čerstvá událost má ještě dohru, protože dalších 10 lidí se stále pohřešuje. Takové tragédie nejsou u závrtů výjimečné. Mnohokrát se stalo, že lidé skončili v propadlině a nikdo už je nenašel…

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank