Silná magnetická exploze pozorována v ‘3x menší’ vzdálenosti od Země , než je obvyklý minimální odstup

Cap Allon
Electroverse
Překlad: NaSeveru.org
16.ledna 2020

 

SpaceWeather.com přinesl zprávu, že 20.prosince 2015 došlo v magnetosféře Země k ‘explozi’, která se odehrála mnohem blíže, než kdy vědci předtím pozorovali.

Výzkumným pracovníkům to trvalo přes 4 roky, než se jim podařilo plně pochopit, co se vlastně stalo, a jejich výsledky byly zveřejněny 13.ledna 2020 v časopisu Nature Physics.

K explozím v magnetickém poli dochází neustále, píše Dr. Tony Philips ze Space Weather. Nápory slunečního větru naráží na zemskou magnetosféru a stlačují magnetické siločáry k sobě. Siločáry se kříží a propojují, doslova vybuchují a vystřelují vysoce nabité částice směrem k Zemi – polární záře jsou pak důsledkem tohoto procesu.

“Obvykle k těmto explozím dochází nejméně 160.000 kilometrů od Země, daleko po proudu v ocasu naší magnetosféry”, vysvětluje vedoucí autor studie Vassilis Angelopoulos z UCLA.

“20.prosince 2015 jsme ovšem zpozorovali propojení, ke kterému došlo ve vzdálenosti 48.000 kilometrů od Země, což je více než 3x blíže oproti normálu.”

Objev byl výsledkem štěstěny a dokonalého načasování.

 

Magnetická exploze
Ilustrace magnetické exploze © Emmanuel Masongsong, UCLA EPSS

 

Trojice družic NASA THEMIS prolétávala právě touto oblastí a tyto satelity byly schopné zaměřit místo exploze právě na vnějším okraji geosynchronní oběžné dráhy. Tak bylo zjištěno, že exploze, ke kterým dochází při spojování siločar v magnetosféře, mohou znamenat dříve opomíjené riziko pro satelity obíhající kolem Země. Zaznamenaný výbuch způsobil silnou geomagnetickou bouři třídy G2 a následné aurory kolem polárního kruhu.

Doposud bylo mnoho vědců přesvědčeno, že exploze tohoto druh v blízkosti Země nejsou možné, že magnetické pole je příliš stabilní, aby podobné výbuchy umožňovalo… tak se alespoň uvažovalo.

“Teď už víme, že to je jinak”, řekl Angelopoulos. “Pozorování systému THEMIS z několika úhlů nenechává nikoho na pochybách. Skutečně k tomu došlo a bude to mít dalekosáhlý dopad na budoucí studie geomagnetických bouří.”

 

Magnetická exploze poblíž Země, polární záře
Polární záře, která následovala po magnetickém výboji v blízkosti Země 20.12.2015 – foto © Joseph Bradley z Whitehorse, Yukon, Kanada

 

Více si můžete dohledat na SpaceWeatherArchive.com.

Náš vesmír je elektromagnetický a zemská magnetosféra slábne –  velice prudce – v souladu s historicky nízkou aktivitou Slunce a probíhajícím přesouváním magnetických pólů, případně přepólováním – kosmické ‘klimatické’ události, které by jindy proběhly bez povšimnutí, mají čím dál větší dopad na život na zemském povrchu.

Naše moderní civilizace závislá na elektrické rozvodné a komunikační síti vstoupila do nejistých časů.

 

Komentář: Zažijeme ještě mnoho zvláštních jevů, které budou vědcům vrtat hlavou dlouhé roky, pokud se budou držet současného paradigmatu. Je na čase připustit, že vesmír funguje mnohem záhadněji, než by si uniformitariáni přáli. Kosmické změny s sebou přinesou nejen nevídané přírodní úkazy, ale s velkou pravděpodobností i proměnu člověka a celé lidské společnosti.

SOTT archiv: Powerful magnetic explosion ‘3 times closer than normal’ discovered on Earth’s doorstep

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank