Koronavirus pochází z meteoru který vloni dopadl v Číně, tvrdí vědec

Nathan Rao
Express (Velká Británie)
Překlad: NaSeveru.org
11.února 2020 koronavirus

 

Koronavirus byl zanesen do zemské atmosféry v úlomku komety, která rozesela „stovky bilionů“ virových částic. Lékaři se obávají, že nemoc, která se může šířit dříve, než se u oběti projeví jakékoli příznaky, by mohla vyvolat globální pandemii. Vznik nového kmene koronaviru je považován za výsledek panspermie – infekčních agentů ve vesmíru, které nakonec dosáhnou zemské atmosféry.

Vědci již dlouho tvrdí , že ve vesmíru existují viry, bakterie a řetězce DNA které přenášejí komety a meteority.

Mohou být zaneseny do zemské stratosféry předtím, než spadnou na povrch planety, což představuje riziko pro lidské zdraví.

 

Koronavirus
Některé viry, jako např. Ebola, se vyvinuly z mikrobů, které byly zaneseny na Zemi z vesmíru; obrázek © AP

 

Vznik nového koronaviru je považován za výsledek konkrétního meteoritického zásahu zaznamenaného v Číně loni na podzim.

Profesor Chandra Wickramasinghe z Buckinghamského centra pro astrobiologii uvedl:

„Náhlá nákaza nového koronaviru bude pravděpodobně mít vesmírné spojení, kdy silná lokalizace viru v Číně je nejpozoruhodnějším aspektem nemoci. V říjnu loňského roku vybuchl úlomek komety během krátkého záblesku v severovýchodní Číně. Považujeme za pravděpodobné, že obsahoval monokulturu infekčních virových částic 2019-nCoV, které přežily ve vnitřním prostoru žhavého meteoru. Zvažujeme zdánlivě pobuřující možnost, že stovky bilionů infekčních virových částic byly poté uvolněny jako součást jemného uhlíkovitého prachu. Věříme, že ve vesmíru jsou rozšířeny infekční činitelé, přenášení na kometách, a mohou z troposféry dopadnout na Zem. Domníváme se, že mohou, a již se tak v minulosti stalo, způsobit epidemie lidských chorob.”

 

Komentář: Wickramasinghe možná odkazuje na tuto meteorickou ohnivou kouli, která 11. října 2019 rozzářila oblohu v Číně.

 

 

Profesor Wickramasinghe věří, že panspermie je běžnou cestou virového a bakteriálního výskytu na Zemi.

Zatímco k nám mohou dorazit celé organismy, další cestou jsou řetězce DNA – stavební kameny života – které mohou mít turboefekt na již se vyskytující bakterie/viry.

Tyto částice se snášejí na planetu podobným způsobem předtím, než je absorbují často neškodné bakterie, čímž se promění v zabijáky.

 

Komentář: Konkrétně prostřednictvím genetické rekombinace, která se v přírodě odehrává mnohem častěji – a mnohem úspěšněji – než v biologických laboratořích.

 

Profesor Wickramasinghe řekl:

„Domníváme se, že se to mohlo stát s novým koronavirem. I když je pravděpodobné, že to dorazilo jako nový infekční agent, mohl by tu existovat prvek mutace vyvolaný DNA přicházející podobným způsobem. Máme důkazy, že i v lidském genomu je 40 procent naší DNA virového původu a bylo začleněno během našeho vývoje. Stále více důkazů ukazuje, že tato DNA pochází z vesmíru a je zanesena do naší atmosféry mikrometeority dříve, než dojde k rozptýlení. Tato nová vložka může mít původ z vesmíru. Tato znepokojivá nákaza propukla kvůli tomu – není pochyb že meteority přenášejí živé struktury.”

Varoval, že neobvykle virulentní povaha koronaviru může vyvolat globální pandemii.

Řekl:

„Vzorec dalšího globálního šíření nového koronaviru bude pravděpodobně následovat vysokou míru infekčnosti mezi lidmi, virus poté získá endemický stav.”

 

Komentář: Na základě minulých skutečných pandemií, jako „Černá smrt“ zhruba před 600 lety, a „Justiniánský mor“ zhruba o dalších 600 let dříve, během kterých byla zaznamenána v některých lokalitách úmrtnost až 70%, tento koronavirus není na úrovni „globální pandemie“. Každému to bude víc než jasné, pokud dojde k takové  události …

Jedna výtka, kterou máme k teorii profesora Wickramasingheho je, že se může unáhlovat tím, že se pokouší svalit vinu na konkrétní nedávnou meteorickou událost nad Čínou. To nám připadá jako příliš lineární myšlení na základě toho, co sám napsal v minulosti – co se týče původu SARS v roce 2003 – o tom, že Čína je záchytná oblast nového virového materiálu, protože je blízko k Himalájím a v zóně tenké atmosféry …

V dopise pro The Lancet Wickramasinghe vysvětluje, že malé množství virů zanesených do stratosféry, by mohlo předběžně spadnout na východ od velkého pohoří Himaláje, kde je stratosféra nejtenčí, následováno sporadickými ložisky v sousedních oblastech. Mohlo by to vysvětlit, proč nové kmeny viru chřipky, které jsou schopné vyvolat epidemie a které jsou způsobeny radikálními genetickými mutacemi, obvykle pocházejí z Asie? Wickramasinghe argumentuje, že pokud je virus jen minimálně infekční, bude následný průběh jeho globálního vývoje záviset na stratosférickém přenosu a míchání, což povede k tomu, že během několika let bude docházet k sezónnímu spadu; i když jsou učiněny všechny rozumné pokusy, aby se zastavilo infekční šíření, výskyt nových ohnisek je možný téměř kdekoliv.

Zdá se nám věrohodnější, že meteory mohou a skutečně vybuchují kdekoliv, viry nebo virové DNA, které nesou ve svých částicích, obkrouží  planetu a potom mají tendenci proniknout na povrch prostřednictvím „čínské průrvy“. To však může být pouze obecné pravidlo, protože některé meteory pravděpodobně proniknou až do troposféry a část z jejich meteoritů se jistě dostane až na zem.

Primárním faktorem, který motivuje naše zprávy o nárůstu meteorických událostí, však není riziko, které představuje dopad na zem a následná okamžitá globální katastrofa, což je naštěstí v časovém rámci civilizace vzácné, ale mnohem větším nebezpečí, které představují takové události přinášením nových virů, proti nimž neexistuje obrana.

Viz také:

 

SOTT archiv: Coronavirus Came From Meteor Which Hit China Last Year, Claims Scientist

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank