SOTT Proměny Země – leden 2020

SOTT Media
Překlad/titulky: NaSeveru.org
9.února 2020

 

Požáry buše sužovaly v Austrálii i v lednu, přičemž celkem 70% kontinentu trpělo kouřovým smogem. Státy Nový Jižní Wales a Victoria utrpěly nejvíce; 2.000 domů bylo zničeno a tisíce lidí se musely evakuovat.

Déšť od té doby trochu pomohl následky požárů zmírnit, ale v době uzávěrky ještě stále hoří 50 lokalit. A aby toho nebylo málo, bleskové povodně, obrovské kroupy a prachové bouře zasáhly už tak dost zpustošenou zemi.

Výrazný počet jasných meteorů se tento měsíc podařilo natočit na kameru, přičemž stoupl také počet hlášení hlasitých ‘dunění’ a ‘explozí v nebi’, což nasvědčuje tomu, že dochází k mnohem většímu výskytu meteorických explozí, než si lidé stačí všímat.

Seismická a sopečná aktivita dosáhla jednoho z dalších vrcholů tento měsí, ničívé zemětřesení udeřilo ve východním Turecku. Nejméně 31 lidí zahynulo a přes 1.300 bylo zraněno.

Portoriko bylo zasaženo dvěma silnými mělkými zemětřeseními o síle M5,8 a M6,4. Zemřel při nich jeden člověk, ale škody na budovách a infrastruktuře byly devastující. Následná série menších otřesů ještě neskončila.

Otřesy o síle M6,4 zaznamenal také čínský Sin-Ťiang. Jeden člověk zahynul a několik budov bylo poničeno.

V neposlední řadě udeřilo zemětřesení M7,7 také 120 kilometrů od pobřeží Jamajky, což pocítili lidé po celém Karibiku včetně vzdáleného Miami.

Přestože média hlásí, že “spousta zemí zaznamenala jejich nejteplejší leden”, množství sněhu, které napadlo na severní polokouli, je rozhodně vysoko nad “normálem”. Koneckonců, podívejte se sami na lednový sestřih SOTT Proměn Země…

 

 

Komentář: Proměny Země zaznamenané v předchozích měsících najdete v sekci SOTT Media.

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank