Koronavirus: stopy naznačují, že mohl uniknout z laboratoře

Steven W. Mosher
New York Post
Překlad: NaSeveru.org
22.února 2020
Titulní foto: © AFP viaGetty Images
Členové policejního sanitačního týmu rostříkují dezinfekci jako preventivní opatření proti šíření koronaviru.

 

Na mimořádném zasedání v Pekingu, které se konalo minulý pátek, promluvil čínský vůdce Si Ťin-pching o nutnosti zabránit šíření koronaviru a vytvořit systém, který by v budoucnu zabránil podobným epidemiím.

Si mluvil o nutnosti zavedení národního systému kontroly rizik biologické bezpečnosti „na ochranu zdraví lidí“, protože bezpečnost laboratoří je záležitostí „národní bezpečnosti“.

Si vlastně nepřiznal, že koronavirus, který nyní ve velkém ničí Čínu, unikl z jedné z biologických výzkumných laboratoří v zemi. Hned druhý den se však objevily důkazy naznačující, že přesně k tomu došlo – poté, co čínské ministerstvo vědy a technologie vydalo novou směrnici nazvanou: „Pokyny k posílení správy biologické bezpečnosti v mikrobiologických laboratořích, které pracují s pokročilými viry jako nový koronavirus.“

Přečtěte si to znovu. Zní to, jako by Čína měla problém udržet nebezpečné patogeny tam, kde mají být: ve zkumavkách, že? A kolik je vlastně „mikrobiologických laboratoří“ v Číně, které zpracovávají „pokročilé viry, jako je nový koronavirus“?

Ukázalo se, že v celé Číně existuje jen jedna. A ta se nachází v čínském městě Wu-chan, které se stalo … epicentrem epidemie.

Přesně tak. Jediná čínská mikrobiologická laboratoř 4. úrovně, která je vybavena pro manipulaci se smrtícími koronaviry, zvaná Národní biologická laboratoř, je součástí virologického institutu Wu-chan.

 

koronavirus
© AFP via Getty Images – Člen zdravotnického personálu kontroluje teplotu pacientky, která vykazuje mírné příznaky koronaviru.

 

Kromě toho byla na konci ledna vyslána do Wu-chanu top odbornice Čínské lidové osvobozenecké armády na biologickou válku, generálmajorka Chen Wei, aby pomohla s úsilím potlačit šíření nákazy.

Podle PLA Daily, Chenová zkoumá koronaviry od vypuknutí SARS v roce 2003, stejně jako Ebolu a antrax. Toto také nebyla její první cesta do virologického institutu Wu-chan, protože je to jedna z pouhých dvou laboratoří pro výzkum biologických zbraní v celé Číně.

Nenaznačuje vám to, že nový koronavirus, nyní známý jako SARS-CoV-2, mohl uniknout z té samé laboratoře a že úkolem Chenové je pokusit se dostat džina zpět do láhve? Alespoň mně se to tak jeví.

Přidejte k tomuto minulé případy podobných incidentů v Číně. Dokonce i smrtící virus SARS unikl – dvakrát – z pekingské laboratoře, kde byl použitý (a pravděpodobně se nadále používá) při experimentech. Obě „člověkem vytvořené“ epidemie byly rychle zpacifikovány, ale ani jedna by se vůbec nestala, kdyby byla přijata náležitá bezpečnostní opatření.

A pak je tu tato málo známá skutečnost: někteří čínští vědci mají ve zvyku prodávat svá laboratorní zvířata pouličním prodejcům poté, co na nich dokončili své experimenty.

Ano, četli jste to správně.

Namísto, aby se řádně zbavili nakažených zvířat kremací, jak to vyžaduje zákon, tajně je prodávají, aby si bokem vydělali něco trochu navíc. Nebo v některých případech něco hodně dalších peněz. Jeden pekingský vědec, nyní ve vězení, si vydělal milion dolarů prodejem svých opic a potkanů ​​na trhu živých zvířat, která tak nakonec skončila v něčím žaludku.

Co dále rozdmýchává podezření o původu SARS-CoV-2 je také řada chabých výmluv nabízených čínskými úřady poté, co lidé začali být nemocní a umírat.

Nejprve obviňovali trh s mořskými plody, který je nedaleko virologického ústavu, ačkoliv první zdokumentované případy Covid-19 (nemoc způsobená SARS-CoV-2) se týkaly lidí, kteří tam nikdy nevstoupili. Pak začali shazovat vinu na hady, netopýry a dokonce i roztomilého šupinatého hmyzožravého luskouna jako původce viru.

Ničemu z toho nevěřím. Pravdou je, že hadi nemají koronaviry a že netopýři se neprodávají na trhu s mořskými plody. A luskounů, ohroženého druhu ceněného jak pro své velké rohovité šupiny, tak výborné maso, se netýká ani jedno z toho.

Důkazy ukazují na to, že ve virologickém institutu ve Wu-chanu probíhá výzkum SARS-CoV-2. Virus mohl být vynesen z laboratoře nakaženým pracovníkem, nebo se přenesl na člověka, když nevědomky pozřel laboratorní zvíře. Ať už je vektor jakýkoliv, je jasné, že se pekingské úřady nyní snaží, co můžou, aby napravily vážné problémy ve způsobu, jakým jejich laboratoře manipulují se smrtícími patogeny.

Čína vypustila mor na své vlastní lidi. Je příliš brzy na to, aby bylo možné říci, kolik lidí v Číně a dalších zemích nakonec zemře v důsledku selhání státních mikrobiologických laboratoří v jejich zemi, ale lidské ztráty budou vysoké.

Ale nebojte se. Si nás ujistil, že má rizika biologické bezpečnosti „za účelem ochrany zdraví lidí“ pod kontrolou. Odborníci na biologické zbraně z ČLOA to mají na starosti.

Pochybuji, že to Číňané budou považovat za velmi uklidňující. Ani my bychom neměli.

 

Steven W. Mosher je prezidentem Institutu pro výzkum populace a autorem knihy „Tyran Asie: Proč je „čínský sen“ novou hrozbou pro světový řád.“

 

Komentář: Média si, jak se zdá, konečně začínají plně uvědomovat čínské pochybení. Zde je článek, který jsme vydali minulý měsíc: Vznikla epidemie koronaviru v laboratoři? Nová sekvence v genomu viru 2019-nCoV naznačuje zapojení člověka (anglicky).

„Trhy“ šílí kvůli vypuknutí nákazy koronaviru, ale to je do značné míry způsobeno tím, jak na ní zareagovala čínská vláda, Světová zdravotnická organizace a další vlády následující jejich vedení. V tomto okamžiku se nám zdá zcela jasné, že ohnisko koronaviru je ve Wu-chanu ve střední Číně – sídlo JEDINÉ biolaboratoře 4. úrovně v této zemi – v důsledku náhodného úniku během očkovacích pokusů, kdy to mohlo záhy poté zmutovat, což vyvolalo velké znepokojení u čínských  úřadů, protože mohla stačit další jedna nebo dvě mutace, aby nastala skutečná pandemie.

Tato nákaza za současného stavu NENÍ pandemie a šance, že se v ni promění, jsou nízké. 2.600 je počet celosvětových obětí po 2 měsících, což NENÍ „návrat Černé smrti“. To neznamená, že nás to nečeká v nepříliš vzdálené budoucnosti, ale CoVid-19 to asi není. Čínské úřady svým jednáním odkryly, že to způsobily, a pravděpodobně nám umožnily náhled do toho, jak se úřady po celém světě pokusí zkrotit budoucí nákazy.

Související články:

 

SOTT archiv: Don’t buy China’s story: Clues that coronavirus may have leaked from a lab

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank