Tulsi Gabbard naléhá na Trumpa: Nezatáhněte nás do války kvůli spřažení s islamistickým diktátorem Turecka

Tyler Durden
ZeroHedge
Překlad: Reformy.cz
2.března 2019

 

Tulsi Gabbard zase jednou zahájila ofenzivu, kdy se strefuje do mainstreamové zahraniční politiky Washingtonu a do odmítání Trumpovy administrativy odporovat „diktátorovi“ Recep Tayyip Erdoganovi.

Trump údajně Erdoganovi minulý týden v telefonním hovoru řekl, že idlíbská krize teď už eskalovala do otevřeného válečného stavu mezi Tureckem a Syrskými armádami s podporou Ruska, přičemž později USA „ujistily“ o své podpoře Turecku v Idlibu. Ankara teď požaduje i větší podporu od celého NATO, neboť panuje obecné přesvědčení, že ty ohromné nálety, co ve čtvrtek zabily 33 tureckých vojáků, udělaly ruské tryskáče.

Kogresmanka a demokratická prezidentská kandidátka Tulsi Gabbard tento týden na takový postoj zaútočila prohlášením na videu, kde na Trumpa naléhá, aby jasně řekl, že „se Spojené státy nenechají agresivním islamistickým expanzionistou a diktátorem Turecka přes NATO zatáhnout do války s Ruskem.“

 

 

Rovněž zlořečila snahám mainstreamových médií opět přelakovávat teroristy al-Kaiídy na bojišti v Idlibu na pouhé „rebely“ a „bojovníky za svobodu,“ když říkala, že to je zahanbení mužů a žen v uniformě, kteří po 11. 9 podepsali, že budou bojovat proti teroristům.

„Turecko už řadu let za scénou podporuje teroristy ISIS a al-Kaiídy,“ poukazovala.

„Turecký Erdogan chce v Sýrii vytvořit islamistický kalifát, znovu nastolit islamistickou Otomanskou říši a k dosažení tohoto cíle spolupracuje s al-Kaiídou a s dalšími teroristy.“

„Chce být chalífem,“ dodala, když dále vysvětlovala, že on žádným „přítelem“ Ameriky není, nýbrž že patří k nejnebezpečnějším diktátorům na světě.

 

 

Komentář: Tímto příspěvkem upozorňuje Tulsi na prohlášení Trumpa ohledně tzv. syrských rebelů z roku 2013: “Vzpomínáš si Donalde [na to co jsi říkal]? Teroristé v Sýrii se sami nazývají rebely a prochází jim to, protože naši představitelé jsou naprosto tupí!”

 

Zakončila to naléháním na Americký lid, aby se postavil za schválení jejího návrhu Zákona o zastavení vyzbrojování teroristů, který usiluje o odstranění veškeré podpory teroristickým frakcím v Sýrii stejně jako takovým státním aktérům jako Turecko, které je podporuje.

Zvláště se strefovala do prohlášení prezidenta Trumpa, která popírají jeho minulá jasná prohlášení, ve kterých vyzdvihoval, jak jsou ti tzv. „umírnění rebelové“ v Sýrii ve skutečnosti provázaní s teroristy.

A tím, kdo se toho chytil první, byla syrská státní média, která údajně přeložila projev Gabbardové a vysílala ho po celé Sýrii.

 

 

Komentář: Tulsi Gabbard je jediná skutečně schopná kandidátka za Demokraty, která by měla šanci se Trumpovi postavit v nadcházejících volbách, ale to by ji média musela pustit ke slovu. Zatím si Demokratická strana řeže pod sebou větev a Donald Trump se nezadržitelně blíží k obhajobě svého prezidenství. Pro Američany i pro celý svět je to rozhodně lepší zpráva, než kdyby se v Bílém domě měl objevit Joe Biden nebo Bernie Sanders.

 

Print Friendly, PDF & Email
Sdílejte

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank